Najprv mal dostať päťdesiattisíc, potom 45-tisíc, ale v obžalobe svieti cifra 48-tisíc. Výpovede kajúcnika Imreczeho v kauze úplatku pre bývalého ministra financií a terajšieho guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra sa rozchádzajú.

Viac svetla do príbehu nevnieslo ani ďalšie pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde. Podľa guvernéra NBS Petra Kažimíra a jeho advokáta Ondreja Mularčíka kajúcnik a bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze klame: “Mal ambíciu stať sa po Petrovi Kažimírovi ministrom financií, neudialo sa to. Očakával od neho podporu, čo sa nestalo. Má dôvod byť na neho nahnevaný a takýmto spôsobom sa mu “odvďačiť”.

Nie je to len  však len pomsta, ale aj motivácia kajúcnika zapáčiť sa orgánom činným v trestnom konaní. A keď niekto spolupracuje, očakáva sa od neho, že poskytne informácie o vyššie postavených osobách. "Akého vyššieho hodnostára by mohol ponúknuť pán Imrecze, ak nie toho, kto mu bol ako riaditeľovi Finančnej správy najbližší? A o ministrovi vie najviac. Vie ho popreplietať s vecami, ktoré sa diali v rezorte,” vysvetlil advokát Ondrej Mularčík v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou.

František Imrecze ako kajúcnik čerpal benefity v podobe dohody o vine a treste za svoju trestnú činnosť. Schvaľovala ju kontroverzná sudkyňa Pamela Záleská, ktorá mu za státisícové úplatky naparila smiešnu trojročnú podmienku a peňažný trest 202-tisíc eur s vysvetlením, že trest je primeraný, pretože Imrecze spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní a objasňuje podstatne závažnejšiu trestnú činnosť.

Všetko o prípade, v ktorom kľúčovú úlohu zohráva kajúcnik František Imrecze, si pozrite v najnovšej epizóde relácie TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou.