Váš mrazák tesní lepšie! Šokujúce FOTO z labáku vo Wu-chane, kde skladujú aj koronavírus
26. 4. 2020, 9:00 (aktualizované: 15. 7. 2024, 12:34)

Zdroj: Twitter
Mraznička v špičkovom laboratóriu v čínskom Wu-chane je momentálne najdiskutovanejším spotrebičom na planéte. Na internete sa totiž objavili dva roky staré – a podľa všetkého legitímne – zábery z odborného pracoviska, ktoré je podľa niektorých teórií zodpovedné za súčasnú pandémiu koronavírusu.
Zdroj: Twitter
Zdroj: Twitter
Zdroj: Twitter
Galéria k článku
Čína dlhodobo odmieta, že by koronavírus, ktorý sa koncom minulého roka rozšíril v meste Wu-chan, unikol z tamojšieho laboratória. Konšpirátori sú však aj naďalej o svojej pravde presvedčení, ba čo viac, už ani odborníci túto teóriu úplne nezavrhujú.
VIDEO Čínu v týchto dňoch obviňujú nielen z klamstva, ale aj neuveriteľného rasizmu:
Zábery z wu-chanského laboratória, údajne špičkového virologického inštitútu, ktorý sa zhodou okolností nachádza neďaleko tzv. „mokrého trhu“, dohady o možnom úniku vzoriek len podporujú. Je totiž známe, že vo vedeckom centre prechovávali vzorky netopierieho koronavírusu, práve takého, ktorý celosvetovo zabil už vyše 165-tisíc osôb. Počet nakazených dosiahol už takmer 2,5 milióna.
Hold, vyrobené v Číne, smejú sa ľudia
Fotografie uverejnené v roku 2018 ukazujú chladiarenskú jednotku, v ktorej laboratórium podľa britského denníka Daily Mail uskladňuje až 1500 kmeňov rôznych vírusov vrátane koronavírusu. Na snímkach je však viditeľné slabé tesnenie mrazničky, čo používatelia na sociálnych sieťach štipaľavo okomentovali. „Chladnička v mojej kuchyni tesní lepšie,“ píše jeden z komentujúcich.
Čínsky denník, ktorý zábery pred dvomi rokmi uverejnil, publikoval minulý týždeň článok, v ktorom opísal experimenty vedcov vo Wu-chane. Tí dostali od vlády grant v hodnote zhruba 4 miliónov eur, v rámci ktorého prebiehali pokusy na netopieroch odchytených viac než 1600 km od Wu-chanu, informuje ďalej Daily Mail.
Zdroj: Twitter
Podľa jednej z teórií sa vírus na človeka nepreniesol zo zvieraťa, ako tvrdia čínske úrady, ale agresívna vzorka unikla z wu-chanského inštitútu pre výskum vírusov.
Po Británii začali tvrdenia Číny, že vírus sa zo zvierat preniesol na človeka prirodzene, spochybňovať aj Američania. Podľa Trumpa USA situáciu pozorne analyzujú a zisťujú, či koronavírus skutočne neunikol z vládneho zariadenia. Podľa americkej vlády by Čína mala do laboratória vpustiť zahraničných expertov, ktorí by posúdili jeho zabezpečenie.
Pred nedávnom denník The Washington Post uverejnil informácie, podľa ktorých mali americkí diplomati v Pekingu varovať pred možnosťou opätovného vzniku epidémie podobnej SARSu.
Zdroj: Twitter
Aj takéto vypasené pochúťky majú Číňania zjavne v obľube.
Vodia nás za nos?
Podľa tajných služieb USA mala Čína po vypuknutí nákazy zničiť laboratórne vzorky a vinu hodiť práve na mokrý trh vo Wu-chane, ktorý je celosvetovo považovaný za pôvodné epicentrum nákazy. Tá sa neskôr rozšírila do celého mesta, odtiaľ do zvyšku provincie Chu-pej, ostatných regiónov Číny, do Ázie a nakoniec aj do Európy, ktorá je momentálne epicentrom pandémie vo svete.
Pacientom nula by podľa tejto teórie mala byť pracovníčka inštitútu, ktorá nakazila svojho priateľa, no iné zdroje zasa hovoria o mužovi-vedcovi, ktorý infekciu vyniesol z laboratória do ulíc mesta.
Zdroj: Twitter
Podľa jednej z teórií sa vírus na človeka nepreniesol zo zvieraťa, ako tvrdia čínske úrady, ale agresívna vzorka unikla z wu-chanského inštitútu pre výskum vírusov.
Pokiaľ sa však neobjavia hodnoverné a jedoznačné dôkazy, Čína zostáva nevinná. Bez ohľadu na výsledok pátrania sa však komunistická vláda nikdy nezbaví nálepky pofidérnych praktík, v rámci ktorých sa úrady snažili epidémiu v ranom štádiu ututlať, ignorovali, ba dokonca sankcionovali varovania miestnych expertov a zatajovali svetu skutočný rozsah tejto pohromy.

Zdroj: Twitter
Dodnes prevláda názor, že skutočný počet obetí je v Číne oveľa vyšší než deklarovaných 4600 a mnohí tragédiu z Wu-chanu prirovnávajú k tej černobyľskej z 26. apríla 1986. Aj vtedy sa totiž komunistické vedenie uchýlilo po výbuchu reaktora jadrovej elektrárne na Ukrajine ku klamstvám. Následky pretrvávajú dodnes, aj po 34 rokoch.
Dúfajme, že pokiaľ ide o koronavírus, o vyše 30 rokov pôjde len o záznam v novodobých učebniciach dejepisu a nie o stále existujúci problém.