Reklama

JE TO POTVRDENÉ! Čína neklamala iba v počte obetí: Kvôli tomuto sa nákaza rozšírila do sveta!

Čína nám o obetiach koronavírusu klama.

Zdroj: Twitter/koláž

Reklama

Čínske úrady iba nedávno hrdo vyhlásili, že boj s koronavírusom porazili. Dokonca začali zatvárať aj provizórne nemocnice, z ktorých prepustili do domácej liečby všetkých pacientov.

Počet obetí je vyšší, než sme si mysleli! To, že čínske úrady o situácii s koronavírusom klamali, nie je žiadna novinka. Už dlhšie európske krajiny špekulujú, ako je možné, že taká zaľudnená krajina mala menej nakazených pacientov a taktiež menej úmrtí ako Taliansko, Španielsko či Spojené štáty. Odpoveď je jednoduchá.

Podľa britského denníka Daily Mail Čína zámerne poskytovala o obetiach neúplné informácie. Má to tvrdiť správa amerických tajných služieb určená pre Biely dom, uvádza agentúra Bloomberg. Americký prezident Donald Trump však tvrdí, že nevie či Čína klamala, no pripustil, že čísla, ktoré uvádza, nemusia byť presné.

Číne do karát taktiež nezahráva zmiznutie lekárov, ktorí sa snažili o koronavíruse informovať oveľa skôr, než Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila toto ochorenie za pandémiu.

Nezvestná čínska lekárka

Doktorka z čínskej provincii Wu-chan Ai Fen bola prvá lekárka, ktorá na vírus upozornila. Namiesto toho, aby sa Čína k tomuto vyhláseniu zachovala zodpovedne, doktorku Fen pokarhala. Svoj objav preto odovzdala svojim kolegom, medzi nimi aj doktorovi Li Wenlingovi. Ten sa taktiež snažil na koronavírus upozorniť. Od čínskych úradov však dostal stopku a obvinili ho za „nezákonné šírenie nepravdivých informácií“.

Zdroj: Twitter

Čínska doktorka Ai Fen je nezvestná.

Vediac, že je koronavírus novým zabijakom, liečil nakazených pacientov ďalej. Po niekoľkých týždňoch sa však nakazil aj on a vírusu podľahol. Po jeho smrti doktorka Ai poskytla rozhovor čínskym novinám – to bolo naposledy, čo ju niekto videl. Odvtedy sa po nej akoby zľahla zem.

Článok pokračuje na druhej strane >>>

Doktorka v rozhovore okrem iného spomenula, že sa nový koronavírus dokáže šíriť aj z človeka na človeka - s čím čínska vláda, ešte v tom čase, rozhodne nesúhlasila. Keď sa však začal vírus šíriť, komunistická strana začala cenzurovať informácie na verejných sociálnych sieťach. Ešte predtým, než doktorka Ai zmizla, priznala v rozhovore, že na koronavírus umreli jej štyria kolegovia. "Keby som vedela, čo sa stane, bolo by mi jedno, že ma niekto za moje výroky pokarhá. Povedala by som to všetkým," priznala nezvestná doktorka v rozhovore.

Zdroj: Twitter

Lekár Li Wenliang (†34), ktorý pred koroanvírusom varoval, umrel. Zabila ho nákaza.

V Číne sa doposiaľ nakazilo 82-tisíc ľudí a nákaze podľahlo 3 322. Podľa Bieleho domu sú však tieto čísla 10-násobne vyššie. "Realita je taká, že keby Čína neklamala, mohli by sme byť v boji proti vírusu lepší," povedal viceprezident Spojených štátov Mike Pence pre CNN. S jeho tvrdením súhlasí aj popredaná americká imunologička Deborah Birx. "Čína vo svojich vyhláseniach tvrdila, že to bolo vážne, ale nie také zlé, ako očakávali. Myslím si, že nám chýbalo strašne veľa údajov, keďže vidíme, ako sa situácia vyvíja v Taliansku alebo Španielsku," citoval ju britský denník.

Viac na Pluska.sk:

Mohlo by vás zaujímať:

 

 

 

 

Vyberáme pre vás niečo PLUS