Viac FOTO nájdete v galérii >>>

Počet obetí je vyšší, než sme si mysleli! To, že čínske úrady o situácii s koronavírusom klamali, nie je žiadna novinka. Už dlhšie európske krajiny špekulujú, ako je možné, že taká zaľudnená krajina mala menej nakazených pacientov a taktiež menej úmrtí ako Taliansko, Španielsko či Spojené štáty. Odpoveď je jednoduchá.

Podľa britského denníka Daily Mail Čína zámerne poskytovala o obetiach neúplné informácie. Má to tvrdiť správa amerických tajných služieb určená pre Biely dom, uvádza agentúra Bloomberg. Americký prezident Donald Trump však tvrdí, že nevie či Čína klamala, no pripustil, že čísla, ktoré uvádza, nemusia byť presné.

Číne do karát taktiež nezahráva zmiznutie lekárov, ktorí sa snažili o koronavíruse informovať oveľa skôr, než Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila toto ochorenie za pandémiu.

Nezvestná čínska lekárka

Doktorka z čínskej provincii Wu-chan Ai Fen bola prvá lekárka, ktorá na vírus upozornila. Namiesto toho, aby sa Čína k tomuto vyhláseniu zachovala zodpovedne, doktorku Fen pokarhala. Svoj objav preto odovzdala svojim kolegom, medzi nimi aj doktorovi Li Wenlingovi. Ten sa taktiež snažil na koronavírus upozorniť. Od čínskych úradov však dostal stopku a obvinili ho za „nezákonné šírenie nepravdivých informácií“.

Čínska doktorka Ai Fen je nezvestná.
Čínska doktorka Ai Fen je nezvestná.
Zdroj: Twitter

Vediac, že je koronavírus novým zabijakom, liečil nakazených pacientov ďalej. Po niekoľkých týždňoch sa však nakazil aj on a vírusu podľahol. Po jeho smrti doktorka Ai poskytla rozhovor čínskym novinám – to bolo naposledy, čo ju niekto videl. Odvtedy sa po nej akoby zľahla zem.

Článok pokračuje na druhej strane >>>