Plusmania header
Tip na článok
Tip na článok
Na námestí v centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu dopoludnia 18. marca 2023 požiar v historickej budove.
V sobotu (18.3.) zasiahla Slovensko smutná správa o rozsiahlom požiari v centre Banskej Štiavnice, kde ráno začal horieť tzv. Pišlov dom, v ktorom sídli známa atrakcia Banka lásky. Oheň mal spôsobiť skrat v elektrickom vedení. Z obľúbeného múzea však zostalo len toto.
Čaká nás ešte zima alebo to už bude na výlet pod slniečkom?
Český prezident Petr Pavel ponúkol pomoc pri obnove zničených a poškodených pamiatok po sobotňajšom (18. 3.) požiari v Banskej Štiavnici. Informovala o tom hlava štátu SR Zuzana Čaputová, ktorá s Pavlom v nedeľu telefonovala.
Ministerstvo kultúry (MK) SR rokuje o možnej expertnej a materiálnej pomoci zo strany UNESCO v súvislosti so sobotňajším (18. 3.) požiarom v Banskej Štiavnici. V tejto veci komunikuje so stálou delegátkou SR pri UNESCO Annou Plassat Muríňovou. Rezort o tom informoval na sociálnej sieti.
Banská Štiavnica patrí k najkrajším mestečkám v strednej Európe a stala sa obľúbeným miestom romantických výletov. Žiaľ, teraz potrebuje pomoc po ničivom požiari.
Kvízy
V centre Banskej Štiavnice oproti Banke lásky, vlastní budovu Limpacherovho paláca so známym Ruin barom, aj podnikateľ a bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ľudovít Kaník. A oheň takmer zachvátil aj tento objekt.
Používa sa do stropov, podláh, či stien a je to tiež výborný materiál vhodný do drevodomov.
Chceli by Slováci pracovať iba 4 dni v týždni?
Zomrel obľúbený zvukový majster.
Ministerstvo životného prostredia pripomína, že snežienka jarná je od júna 2021 chráneným druhom na celom Slovensku.
Obchádzka je možná po ceste tretej triedy od obce Bzince pod Javorinou smerom na Cetunu a následne po ceste smerom na Lubinu.
V historickej budove Banky lásky v Banskej Štiavnici vypukol požiar, ktorý sa rozšíril aj na okolité budovy.
Jane Fonda je americká herečka, spisovateľka, politická aktivistka, bývalá modelka a cvičiteľka. Je držiteľkou dvoch ocenení Academy Awards. Je dcérou herca Henryho Fondu. Jej mladším bratom bol herec Peter Fonda. Vymenovať filmové úlohy, ktoré stvárnila, by si vyžiadalo veľa času...
Fotostory

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.