Plusmania header
Tip na článok
Tip na článok
Ministerka kultúry Natália Milanová, ktorá prišla na miesto už v sobotu, je z tragédie zdrvená. V utorok sem prišla opäť na tlačovú konferenciu, na ktorej priblížila pomoc rezortu kultúry tomuto historickému mestu.
Herec sa zhostil úlohy mladého Petra Kučeru, ktorý sa zamiloval do predavačky Kláry (Kristína Svarinská).
Schvaľujete výber producentov? Myslíte si, že Ondrík sa podobá na Černáka,
Banská Štiavnica dostala prvú pomoc po požiari, envirorezort venuje pre ZUŠ bývalú budovu vodohospodárov
Na námestí v centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu dopoludnia 18. marca 2023 požiar v historickej budove.
V sobotu (18.3.) zasiahla Slovensko smutná správa o rozsiahlom požiari v centre Banskej Štiavnice, kde ráno začal horieť tzv. Pišlov dom, v ktorom sídli známa atrakcia Banka lásky. Oheň mal spôsobiť skrat v elektrickom vedení. Z obľúbeného múzea však zostalo len toto.
Český prezident Petr Pavel ponúkol pomoc pri obnove zničených a poškodených pamiatok po sobotňajšom (18. 3.) požiari v Banskej Štiavnici. Informovala o tom hlava štátu SR Zuzana Čaputová, ktorá s Pavlom v nedeľu telefonovala.
Ministerstvo kultúry (MK) SR rokuje o možnej expertnej a materiálnej pomoci zo strany UNESCO v súvislosti so sobotňajším (18. 3.) požiarom v Banskej Štiavnici. V tejto veci komunikuje so stálou delegátkou SR pri UNESCO Annou Plassat Muríňovou. Rezort o tom informoval na sociálnej sieti.
Používa sa do stropov, podláh, či stien a je to tiež výborný materiál vhodný do drevodomov.
V centre Banskej Štiavnice oproti Banke lásky, vlastní budovu Limpacherovho paláca so známym Ruin barom, aj podnikateľ a bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ľudovít Kaník. A oheň takmer zachvátil aj tento objekt.
V historickej budove Banky lásky v Banskej Štiavnici vypukol požiar, ktorý sa rozšíril aj na okolité budovy.
Jane Fonda je americká herečka, spisovateľka, politická aktivistka, bývalá modelka a cvičiteľka. Je držiteľkou dvoch ocenení Academy Awards. Je dcérou herca Henryho Fondu. Jej mladším bratom bol herec Peter Fonda. Vymenovať filmové úlohy, ktoré stvárnila, by si vyžiadalo veľa času...
Fotostory
Na námestí v centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu dopoludnia požiar v historickej budove. Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa, pravdepodobne však ide o skrat elektrického vedenia,
Dátum 18. marec 2023 si budú obyvatelia Banskej Štiavnice pripomínať ako jeden z najsmutnejších. V sobotu doobeda začala v historickom centre mesta horiesť jedna z najobľúbenejších turistických atrakcií a požiar sa rozšíril aj na okolité budovy. Na foto je riaditeľka Slovenského banského múzea Zuzana Denková.

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.