Tip na článok
Tip na článok
WA 7 Stepanakert - Čierny dym stúpa po výbuchu v sklade pohonných hmôt v Stepanakerte, v azerbajdžanskom odštiepeneckom regióne Náhorný Karabach, ku ktorému došlo v pondelok vo večerných hodinách 25. septembra 2023.Výbuch si vyžiadal najmenej 20 obetí na životoch. Zranenia rôzneho stupňa pri nej utrpelo vyše 290 osôb, oznámilo tamojšie ministerstvo zdravotníctva. Explóziu zaznamenali v čase, keď tisícky tamojších arménskych obyvateľov utekajú z oblasti po azerbajdžanskom vojenskom zásahu. FOTO T
Mexiko: Úrady potvrdili smrť šiestich unesených tínedžerov. Ilustračný obrázok.
ANDORRA LA VELLA, ANDORA: Jeden z najmenších štátov v Európe. Prišli sme sem na požičanom aute z Barcelony. Pamätám si, ako som celú predchádzajúcu noc žúroval s partiou Nemcov a prvé čo som spravil, keď som prišiel do Andorry, tak som... Smutné, že si s Andorou musím spájať zrovna toto.
WA 44 Kodaň - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj gestikuluje pred davom ľudí pred budovou dánskeho parlamentu v Kodani v pondelok 21. augusta 2023. FOTO TASR/AP 


Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy addresses the Danish people from the steps of Christiansborg palace, the seat of Danish Parliament, in Copenhagen, Denmark, Monday, Aug. 21, 2023.  Thousands of people had gathered in the palace courtyard to hear his speech, many waving Ukrainian or Danish flags. (Thomas Traasdahl/Ritzau S
Vojvodkyňa Meghan Markle znova inšpirovala bulvárnych novinárov k tomu, aby o nej básnili... (Ilustračné foto)
Na archívnej snímke z 18. marca 2022 tri Ukrajinky s kuframi prichádzajú do prijímacieho centra pre utečencov v nemeckom meste Ellwangen. Väčšina z jedného milióna Ukrajincov, ktorí po ruskej invázii utiekli do Nemecka, sa tam cíti byť vítaná. Približne 37 percent z nich by sa pritom chcelo v Nemecko usadiť natrvalo alebo tam stráviť aspoň niekoľko rokov. Vyplýva to z prieskumu, ktorého vypracovanie podporila aj nemecká vláda. Prieskumu sa zúčastnilo 11.225 ukrajinských u
Európska únia vo štvrtok schválila predĺženie dočasnej ochrany pre ľudí utekajúcich pred útočnou vojnou Ruska proti Ukrajine. Utečenci tak môžu v bloku zotrvať do 4. marca 2025, teda o rok dlhšie, ako sa pôvodne plánovalo.
Ilustračná fotka
Dva po sebe nasledujúce roky extrémneho otepľovania v Alpách zničili desať percent objemu švajčiarskych ľadovcov – rovnaké množstvo, aké sa stratilo v troch desaťročiach pred rokom 1990, ukázala štúdia zverejnená vo štvrtok. (Ilustračné foto)
Rusko vo štvrtok ohlásilo plány na zvýšenie vojenských výdavkov v budúcom roku o takmer 70 percent. Vyplýva to z dokumentu zverejneného ministerstvom financií.
Russian President Vladimir Putin listens to Alexei Komissarov, Rector of RANEPA, CEO of the Russia - Land of Opportunity platform during a meeting in Moscow, Russia, Tuesday, Sept. 26, 2023. (Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Traja ľudia zahynuli v noci na štvrtok vo Švédsku pri rôznych incidentoch v čase, keď krajinou otriasa vlna násilia spojená s bojom medzi znepriatelenými zločineckými skupinami.
Traja ľudia utrpeli vo štvrtok zranenia pri dvoch rôznych streľbách v holandskom meste Rotterdam, uviedla polícia a miestne médiá. Strelca zatkli po tom, čo sa ukryl v nemocnici.
WA 11 New York - Burzový maklér sleduje na televíznej obrazovke správy po zasadnutí americkej centrálnej banky (Fed) na newyorskej burze 30. januára 2019. Fed ponechala úrokové sadzby nezmenené a zároveň uviedla, že čo sa týka budúceho zvyšovania sadzieb,
Troch učiteľov a najmenej jednu ďalšiu osobu pobodal nožom tínedžer v škole na juhu Španielska. Napísala o tom agentúra Reuters s odvolaním na miestnu políciu. (Ilustračná foto)

Váš názor nás zaujíma

Zúčatnite sa užívateľského testu!

Vyjadrite svoj názor na naše weby.

Zapojiť sa do testu

Zaberie Vám to len 5 minút.