Paul Whybrew, páža zo zázemia, bol medzi desiatimi členmi personálu, ktorí sa zúčastnili na slávnostnom sprievode do Westminster Hall. Pán Whybrew, ktorý s výškou 192 cm prevyšoval drobnú panovníčku, bol známy ako "Vysoký Paul" a pre kráľovnú pracoval viac ako 40 rokov. Minulý týždeň bol označený za jej obľúbeného dvorana.

Mnohí ho poznajú ako pomocníka, ktorý sprevádzal panovníčku na olympijských hrách v roku 2012 s Jamesom Bondom.

Kráľovná mu ponúkla rolu v scénke s Danielom Craigom, lebo Paul je veľkým fanúšikom Jamesa Bonda.
Zdroj: Twitter/@timothyferres

Počas posledných dní a týždňov pobytu kráľovnej Alžbety II. na Balmorale bol takmer neustále prítomný po jej boku. Pomáhal jej pri skladaní puzzle, doručoval jej časopis Racing Post a robil jej spoločnosť pri sledovaní televízie. Bol to Paul, kto podával kráľovnej telefón, keď jej princ Harry volal z Kalifornie.

Anketa
Bude podľa vás kráľ Charles III. lepším panovníkom než jeho mama, zosnulá kráľovná Alžbeta II.?

Keď v stredu naposledy vynášali jej telo z Buckinghamského paláca, tento verný člen kráľovninej domácnosti ju sprevádzal. Whybrew, ktorý bude mať budúci rok 64 rokov, sa celý svoj pracovný život venoval panovníčke. Stál pri nej počas najtemnejších okamihov jej vlády.

Počas posledných dní a týždňov pobytu kráľovnej Alžbety II. na Balmorale bol takmer neustále prítomný po jej boku.
Zdroj: Max Mumby/Indigo

Často medzi sebou vtipkovali. Keď kráľovská rodina pochovávala vojvodkyňu z Windsoru Wallis Simpsonovú, spustil sa hustý dážď a Alžbeta sa obávala, že otvorený hrob naplní voda. Obrátila sa na Paula a ďalšieho pobočníka a vtipne poznamenala: "Ak tú vodu nevylejeme, budeme ju musieť spustiť ako loď."

Queen Elizabeth II Host Christmas Lunch For Members Of Staff
Zdroj: Max Mumby/Indigo

V roku 1982 zvalil na zem votrelca Michaela Fagana po tom, ako sa vlámal do kráľovninej spálne v Buckinghamskom paláci. Po tom, ako pán Whybrew Fagana upokojil, mu údajne ponúkol whisky.

Paula označujú za strážcu kráľovniných tajomstiev.
Zdroj: Pool/Tim Graham Picture Library
Anketa
Myslíte si, že Paul kráľovnine tajomstvá niekedy vyzradí?

V priebehu rokov personál prichádzal a odchádzal, ale v kráľovninej domácnosti bol Whybrew neustále prítomný. Jeho postavenie a dôvera, ktorú mu kráľovná prejavovala, mu vyniesli ďalšiu prezývku - "Strážca kráľovniných tajomstiev". Len málokto pochybuje o tom, že ich niekedy prezradí.