Hoci slávny herec Morgan Freeman si musel na rozhovor s týmto celosvetovo známym učiteľom počkať pol roka, nám sa pre zhodu okolností podarilo s týmto majstrom spojiť takmer okamžite.

Majster Rinpoche Tulku Láma Lobsang pôvodne na Slovensko pricestoval kvôli semináru o technikách „jógy sna“, ktoré podľa neho „dokážu stabilizovať psychiku človeka a podporiť ho tak v zvládnutí náročných situácií“, napríklad pandémie COVID-19.archív

Tulku Láma počas pandémie koronavírusu uviazol v susednom Rakúsku, čo využil najmä na stretnutia s blízkymi priateľmi, ktorých má aj na u nás. Jedným z nich je nepochybne Slovenka Janka Sušková, ktorá je jeho svedomitou žiačkou. O tom svedčí aj fakt, že na Slovensku založila pod názvom Maitrí klub meditačné a poradenské centrum. Na rozdiel od svojho učiteľa sa však venuje nielen zdraviu mysle, ale aj tela, a je hrdou nositeľkou zlatej medaily v súťaži prvej pomoci nazývanej Harinekov memoriál.

Ďalšie FOTO Tulku Lámu a Janky Suškovej nájdete v galérii >>

Jedným zo žiakov Tulku Lámu je Slovenka Janka Sušková.archív

Majster Rinpoche Tulku Láma Lobsang pôvodne na Slovensko pricestoval kvôli semináru o technikách „jógy sna“, ktoré podľa neho „dokážu stabilizovať psychiku človeka a podporiť ho tak v zvládnutí náročných situácií“, napríklad pandémie COVID-19. Akciu však – paradoxne práve pre koronavírus – musel zrušiť.

Anketa
Veríte na silu spiritualizmu?
  • 80%
  • 20%

Tulku Láma, hoci je považovaný za svetovú autoritu budhizmu, nepatrí k osobám, ktoré rozdávajú rozhovory len tak – o čom svedčí napríklad aj skúsenosť Morgana Freemana. Nasledujúci rozhovor, ktorý Láma poskytol denníku Plus JEDEN DEŇ, s najväčšou pravdepodobnosťou patrí medzi majstrove vôbec posledné, minimálne teda v dohľadnej budúcnosti. Budúci rok by chcel na Smolenickom zámku realizovať spomínaný zrušený seminár – a potom sa v pokoji utiahnuť späť do Indie, do pokoja kláštora k dalajlámovi.

ROZHOVOR s majstrom Tulku Lámom nájdete na ďalšej strane >>>