Minister financií Igor Matovič (48) má na krku problém, ktorý nevie vyriešiť už od polovice augusta. Týka sa Zuzany zo Solivaru, ktorá hneď v prvej časti očkovacej lotérie prišla o výhru vo výške 400-tisíc eur. Pre oneskorený signál totiž nestihla v časovom limite povedať heslo zobrazené na obrazovke.

Prípad Zuzany spustil obrovskú vlnu kritiky voči organizátorom lotérie aj samotnému Matovičovi, ktorý mal na starosti prípravu príslušného zákona. Šéf OĽaNO sa snažil problém vyriešiť po svojom – za Zuzanou ihneď prišiel do Prešova. Vtedy Prešovčanke sľuboval, že bude hľadať cestu, ako jej výhru vyplatiť.

Situáciu sa Zuzana snažila vyriešiť osobne a tri mesiace v tejto veci komunikovala s rezortom financií. Vecou sa mal zaoberať aj priamo asistent Matoviča Juraj Lacena, hovorí právnik Prešovčanky Patrik Benčík. Začiatkom novembra však ministerstvo prestalo odpovedať na emaily od Zuzany a Matovič v relácii Rádia Expres nečakane povedal, že Prešovčanka by mala zažalovať štát. Doplnil, že výplatu výhry jej nikdy nesľuboval: „Sľúbil som, že urobím všetko pre to.“

Matovič po stretnutí s pani Zuzanou, ktorá nevyhrala kvôli posunu signálu v internetovom vysielaní RTVS: Nikomu to nenapadlo!
Zdroj: tim

Vraj preto Zuzane nakoniec praskli nervy a rozhodla sa problém riešiť súdnou cestou. Advokát Prešovčanky Patrik Benčík pre denník Plus JEDEN DEŇ priblížil, že pred žalovaním štátu sa snažia dosiahnuť s rezortom financií mimosúdnu dohodu. Na ministerstvo zaslali aj žiadosť o zaplatenie výhry, odôvodňujú ju pôvodným štatútom očkovacej lotérie. Podľa neho je vyhlasovateľ súťaže oprávnený rozhodnúť o spôsobe naloženia s výhrami, na ktoré nevznikol nárok.

Článok pokračuje na ďalšej strane