Zuzana (25) nestihla počas prvého priameho prenosu šou očkovacej lotérie v časovom limite povedať heslo zobrazené na obrazovke verejnoprávnej televízie a zdalo sa, že o výhru prišla. Lenže limit nedokázala splniť z dôvodu, že program sledovala online cez internet a pre niekoľkosekundový oneskorený signál heslo zobrazené na obrazovke v tom čase ešte nevidela.

,,Zuzka, heslooo, povedz heslo!" kričali na ňu moderátori. ,,Neskoro mi to zobrazuje na internete, nemám televízor, mám len internet," hovorila zúfalá Prešovčanka. Heslo ,,Zdravé Slovensko" zakričala iba 3 sekundy po limite, keď sa jej v oneskorenom prenose zobrazilo na obrazovske. Za to však ona nemohla. 

DÔKAZ O ONESKORENOM PRENOSE ŽIVÉHO VYSIELANIA CEZ INTERNET V GALÉRII >>>

Minister financií Igor Matovič za ňou nasledujúci deň prišiel do Prešova aj s riaditeľom verejnoprávnej televízie Jaroslavom Rezníkom, ktorá šou vysielala. Posun signálu pri internetovom online vysielaní Igor Matovič hodnotil ako  problém, ktorý si dovtedy nikto neuvedomil.

 "Nikomu to nenapadlo. Ani v RTVS to nikomu nenapadlo, ani nám na ministerstve financií to nenapadlo, ani vám to nenapadlo a ani nikomu na Slovensku to nenapadlo," uviedol po stretnutí so Zuzanou Matovič. A sľúbil nápravu. Naviac, po tomto fiasku pravidlá lotérie zmenili a heslo bolo odvtedy zverejnené na obrazovke dhlší čas - svietilo tam už v čase, keď sa moderátori dovolali vyžrebovanému. Teda tak, aby každý - aj ten, kto sledoval lotériu cez internet ako Zuzana, stihol v časovom limite povedať heslo. 

Nedávno vláda rozhodla o zmene zákona v súvislosti s vyplatením náhrady očkovacej prémie z dôvodov „hodných osobitého zreteľa“. Napokon však zákon stihali a parlament ho zatiaľ neschvaľoval. Zrejme preto Zuzane došla trpezlivosť. Jej prekvapivú reakciu si prečítajte v popise fotky v GALÉRII. 

Anketa
Myslíte si, že Zuzane z Prešova patrí výhra 400-tisíc eur z očkovacej lotérie,

Prečítajte si tiež: