FOTO Najnovšie FOTO Meghan z Kanady nájdete v galérii >>>

Aj napriek tomu, že sa s princom Harry odsťahovala do Kanady, škandály okolo vojvodkyne neutíchajú. Ešte v roku 2015, keď bola globálnou veľvyslankyňou neziskovej organizácie World Vision Canada, predniesla na pôde OSN prejav, v ktorom hovorila o rovnoprávnosti žien, čo je, mimochodom, jej obľúbená téma.

VIDEO: Meghan Markle hovorí na pôde OSN o nerovnoprávnosti žien 

V prejave okrem iného spomenula, že ešte ako 11-ročnú ju pobúrila sexistická reklama na mydlo. Malá Meghan to nenechala plávať a rozhodla sa napísať protestný list výrobcom mydlového prášku Procter a Gamble. Napísala tiež prominentným ženám vrátane  Hillary Clintonovej, ktorá bola v tom čase prvou dámou. A o niekoľko mesiacov sa dostavil aj výsledok. V reklame slovo "ženy" nahradilo slovo "ľudia" a malá bojovníčka tak mala srdce na správnom mieste. 

Meghan Markle hovorí na pôde OSN o nerovnoprávnosti žien.
Meghan Markle hovorí na pôde OSN o nerovnoprávnosti žien.
Zdroj: Reprofoto Youtube

Počas prejavu však použila aj slová, ktoré nemala z vlastnej hlavy. "Nestačí len hovoriť o rovnosti, treba jej veriť. A nestačí tomu iba veriť, treba na tom začať pracovať," povedala v závere svojej reči, čím si vyslúžila okamžitý potlesk. V roku 1951 však použila rovnaké slová vo svojom prejave aj Eleanor Roosevelt, ktorá bola v tom čase prvou dámou USA. Podľa britského portálu Express to však nie je iba obyčajná náhoda a Meghan sa jej slávnou rečou inšpirovala. Slová, samozrejme, uviedla bez citácie, čiže to vyzeralo, že ich má z vlastnej hlavy. Britské denníky tak začali s menom Meghan skloňovať aj slovo plagiátorstvo.

Meghan vymenila kráľovské povinnosti za kanadský čerstvý vzduch.
Meghan vymenila kráľovské povinnosti za kanadský čerstvý vzduch.
Zdroj: Twitter

A čo má Meghan spoločné s Andrejom Dankom? Dočítate sa na ďalšej strane >>>

Anketa
Myslíte si, že je Meghan plagiátorkou?
  • 90%
  • 10%