Nové FOTO Meghan z Kanady v galérii >>>

Meghan ešte pred svadbou v roku 2018 tvrdila, že sa snaží napraviť napäté vzťahy v jej rodine – presnejšie s otcom. Časopisu People toho roku potvrdila, že Thomasovi poslala súkromný list, v ktorom sa snažila napraviť ich napäté vzťahy.

Thomas však tvrdí, že v liste bol písaný pravý opak a preto sa ho rozhodol zverejniť. Chcel tak vyvrátiť klamstvá, ktoré Meghan narozprávala bulváru o ich spoločnom vzťahu. Meghan s Harrym však majú na celú vec iný názor a tvrdia, že nedeľník Mail on publikoval osobný list nezákonne a spôsobom, ktorý bol „zámerne deštruktívny“. Noviny sa podľa nich dopustili zneužitia osobných informácií a porušili autorské práva a britský zákon o ochrane údajov. 

Podľa súdnych dokumentov citovaných BBC nedeľník  tvrdí, že Meghan a ďalší členovia kráľovskej rodiny „sa spoliehajú na publicitu, aby si zachovali privilegované postavenie, ktoré zastávajú."

Thomas Markle
Zdroj: Profimedia.sk

Princ Harry ohlásil podanie žaloby v roku 2018. Písal v ňom, že bulvár prenasleduje vojvodkyňu Meghan podobným spôsobom ako jeho matku Dianu, ktorá tragicky zahynula v roku 1997 pri autonehode v Paríži. „Najviac sa bojím toho, že sa zopakujú dejiny. Stratil som svoju matku a teraz vidím, ako sa obeťou rovnakých mocných síl stáva aj moja manželka,“ napísal Harry.

Nové FOTO Meghan z Kanady v galérii >>>

Prvé kráľovské povinnosti Meghan a princa Harryho v tomto roku. Spoločne navštívili Kanadský dom v Londýne. Práve v Kanade trávili ako rodina vianočné sviatky. Reč tela vojvodkyne a vojvodu zo Sussexu naznačovala, že sú si oporou.
Zdroj: TASR/AP

Vzhľadom na to, že v prípade figurujú členovia kráľovskej rodiny sa proces urýchlil. Podľa britského denníka Daily Mail by sa mala Meghan už začiatkom tohto roku postaviť pred Najvyšší súd v Londýne, proti ktorej bude svedčiť jej otec Thomas. Za kráľovskou dvojicou však stoja šikovní právnici, ktorých si platia z vlastného vrecka. Je tak otázne, či bude mať Thomas proti svojej dcére vôbec nejakú šancu.

Viac na Pluska.sk:

Mohlo by vás zaujímať: