FOTO Verejné TAJOMSTVO kráľovskej rodiny: HOMOSEXUÁLNE manželstvo, o ktorom Alžbeta II. MLČALA
25. 10. 2022, 19:00 (aktualizované: 1. 6. 2024, 14:39)

Aj modrá krv je zafarbená na dúhovo. Orientácia mnohých ľudí z kráľovských dvorov bola častým dôvodom špekulácií a stávalo sa z nej verejné tajomstvo. Dokonca aj zosnulá kráľovná Alžbeta musela upustiť od mnohých konzervatívnych pravidiel, keď v jej rodine povolila prvú svadbu medzi dvoma mužmi.
Zdroj: Getty Images
Zdroj: Twitter/@jdkelleher
Zdroj: Getty Images
Galéria k článku
Vražda Juraja a Matúša na Zámockej ulici v Bratislave otriasla celým Slovenskom. Teraz už vieme, že v ten deň zabíjala nenávisť. Páchateľ zaútočil na čistú nevinnú lásku, ktorá nikdy nikomu neublížila. Zatiaľ čo v našej krajine vládne strach a netolerancia voči LGBTI+ ľuďom, v tých najkontroverznejších a najtradičnejších rodinách na svete majú ich členovia otvorenú myseľ.
Zdroj: Twitter/@ProRoyalFamaily
Aj britská kráľovská rodina má vo svojich radoch dúhovú rodinu.
Na hlave majú kráľovskú korunu a v ruke dúhovú vlajku. Príbehy mužov a žien z kráľovských rodín odhaľujú nielen nešťastné lásky, ale aj smelé prvenstvá či odvážne skutky. Ľudia s modrou krvou si svoju cestu našli.
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Lord Ivar Mountbatten
Britská kráľovná Alžbeta II. († 96) mala svoje zásady. Jednou z nich bolo, že sa nevyjadrovala k homosexuálnemu manželstvu svojho vzdialenejšieho bratranca lorda Ivara Mountbattena.
Zdroj: Twitter/@NYDailyNews
Lord Ivar Mountbatten
Lord Mountbatten žil 16 rokov v manželstve a má tri deti, no rozhodol sa vyjsť s pravdou von. Od mala vedel, že je gej, no v tých časoch nemohol o ničom takom nahlas hovoriť. Časy sa zmenili, pred 50-kou sa rozviedol, priznal svoju orientáciu a z lásky sa znovu oženil. V roku 2018 si vzal o rok staršieho stewarda Jamesa Coyla, pričom išlo o vôbec prvú kráľovskú svadbu rovnakého pohlavia.
Zdroj: Twitter/@Matthew_Hodson
Lord Ivar Mountbatten s manželom Jamesom Coylom.
Bratranca kráľovnej plne podporila jeho najbližšia rodina vrátane detí a exmanželky, ale čo na to vzdialenejší príbuzní z paláca? Radšej mlčia a svadbu úplne odignorovali. Pritom otec lorda Ivara bol priamym bratrancom princa Philipa († 99), manžela kráľovnej. Informácie sa k Alžbete II. určite dostali, no ako sa vyjadril sám lord, palác komunikuje len o veciach, o ktorých chce. A tak ani on sám netuší, ako jeho životný krok prijali.
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Princ George, vojvoda z Kentu
George bol jedným z piatich detí kráľa Juraja V. a mal dvoch veľmi slávnych bratov: Eduarda, ktorý sa stal kráľom Eduardom VIII., ale abdikoval, aby sa oženil s rozvedenou ženou Wallis Simpsonovou, a Alberta, ktorý ako kráľ Juraj VI. vládol Spojenému kráľovstvu počas druhej svetovej vojny.
Zdroj: Twitter/@RMRussell29
Princ George, vojvoda z Kentu
Princ George, strýko kráľovnej Alžbety II., mal milostné aféry s mužmi aj so ženami, bol známy svojím zmyslom pre módu a bol miláčikom vyššej spoločnosti.
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Princezná Margaret a Lord Snowdon
Ikony 60. rokov, ktoré si rady vymieňali sexuálnych partnerov: Princezná Margaret, mladšia sestra kráľovnej Alžbety II., a jej manžel Antony Armstong-Jones, známy aj ako Lord Snowdon.
Zdroj: Getty Images
Princezná Margaret a Lord Snowdon
Margaret mala údajne pomer so Sharman Douglasovou, dcérou amerického veľvyslanca Lewisa Douglasa. Lord Snowdon mal údajne milostné vzťahy aj s mužmi a so ženami.
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Princ Manvendra Singh Gohil
Je prvým indickým princom, ktorý otvorene vyhlásil, že je gej. Jeho "coming out" v roku 2006, keď mal 41 rokov, vyvolal ostrú reakciu verejnosti. "Ľudia pálili moje fotografie," spomína. Indovia vtedy vyšli do ulíc a kričali, že princ zahanbil a ponížil kráľovskú rodinu a indickú kultúru. "Vyhrážali sa mi smrťou a žiadali, aby ma zbavili titulu."
Zdroj: Henry S. Dziekan III
Princ Manvendra Singh Gohil
Odvtedy princ podporuje ľudí s menšinovou sexuálnou orientáciou a snaží sa šíriť osvetu o LGBTI+ ľuďoch. V roku 2018 otvoril svoj palác a urobil z neho centrum pre queer ľudí. Založil tiež organizáciu Lakshya Trust, ktorá sa zameriava na vzdelávanie v oblasti sexuálnej tolerancie, rodovej rovnosti, HIV a AIDS.
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Parmská princezná a rakúska arcivojvodkyňa Izabela (1741 – 1763)
Izabela, ktorá bola dcérou Filipa Parmského a Alžbety Francúzskej, sa v osemnástich rokoch vydala za rakúskeho arcivojvodu Jozefa, dediča habsburskej monarchie. Za rakúskeho arcivojvodu bola vydatá nešťastne a údajne bola zamilovaná do svojej švagrinej, arcivojvodkyne Márie Kristíny. Obe si vymenili viac ako 200 listov, v ktorých si dokazovali vzájomnú náklonnosť.
Zdroj: Twitter/@gjeni_u
Parmská princezná a rakúska arcivojvodkyňa Izabela
V jednom Izabela napísala: „Hovorí sa, že deň sa začína Bohom. Deň však začínam myslením na moju lásku, pretože na ňu myslím neprestajne.“ Všetok čas trávila s arcivojvodkyňou na cisárskom dvore vo Viedni a spoločnosti manžela sa vyhýbala.
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Arcivojvoda Ludwig Viktor (1842 – 1919)
Arcivojvoda Ludwig Viktor sa narodil na habsburskom dvore a bol mladším bratom rakúskeho cisára Františka Jozefa I. Jeho homosexualita bola verejným tajomstvom. Matka Ludwiga Viktora sa mu pokúsila dohodnúť manželstvo s vojvodkyňou Sophie Charlotte Bavorskou, najmladšou sestrou cisárovnej Alžbety, ale on odmietol. Rovnako odmietol plány vziať si Izabelu, dcéru brazílskeho cisára Pedra II.
Zdroj: Twitter/@AndTartary
Arcivojvoda Ludwig Viktor
„Luziwuzi“, ako cisár svojho brata prezýval, bol na cisárskom dvore známy pre svoj ostrý jazyk a lásku k obliekaniu. Pri jednej zo svojich pravidelných návštev kúpeľov Centralbad sa však zaplietol do vtedy veľkého škandálu, keď sa dostal do potýčky s políciou. V dôsledku incidentu a toho, že svoju homosexualitu neskrýval, bol Ludwig Viktor vyhnaný z Viedne. Odišiel do Salzburgu a zostal slobodný až do svojej smrti v roku 1919.
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Ľudovít II. Bavorský (1845 – 1886)
Ľudovít je známy pod prezývkou Šialený či Labutí kráľ. V osemnástich rokoch bol korunovaný a stal sa bavorským kráľom. Ľudovít II. bol za svojho života považovaný za duševne chorého.
Zdroj: Twitter/@lucycoatman
Ľudovít II. Bavorský
Z jeho denníka, zo súkromných listov a ďalších zachovaných osobných dokumentov je známe, že bol homosexuálom. Jeho smrť je zahalená rúškom tajomstva a dodnes sa polemizuje, či išlo o samovraždu, vraždu alebo či zomrel pri pokuse o útek.
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Barónka Hélène van Zuylen (1863 – 1947)
Hélène bola dcérou baróna Salomona Jamesa de Rothschilda a Adele von Rothschildovej z prominentnej bankárskej rodiny, ktorá si užívala privilegovaný život.
Zdroj: Twitter/@itsKatyLawson
Barónka Hélène van Zuylen
V roku 1887 sa vydala za holandského baróna Etienna van Zuylena. V roku 1901 sa stretla s Renée Vivien a mala s ňou pomer, ktorý trval niekoľko rokov. Napriek manželstvu s mužom bola Hélène skrytou lesbou a spoločne s Reneé písala poéziu. V roku 1907 opustila Reneé pre inú ženu.
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Umberto II. (1904 – 1983)
Posledným talianskym kráľom bol Umberto II. Vládol však len 34 dní. Keď v roku 1943 spojenci obsadili Rím, musel Umbertov otec, kráľ Viktor Emmanuel III., kráľovský trón uvoľniť, keďže bol považovaný za sympatizanta fašizmu. V roku 1946 odovzdal kráľovskú korunu synovi, ten si ju však dlho neužil, keďže Taliani v referende odmietli monarchiu a zvolili si republiku.
Zdroj: Twitter/@DM_Vincenzo
Umberto II. s manželkou.
Hoci bol Umberto ženatý s belgickou kráľovnou Mariou José, s ktorou mal štyri deti, Mussoliniho tajná polícia zozbierala spisy o jeho milencoch, medzi ktorými bol údajne známy filmár Luchino Visconti, boxer Primo Carnero či francúzsky herec Jean Marais. Mussolini chcel údajne spisy použiť na jeho vydieranie. Umberto sa odlúčil od svojej manželky v roku 1946 a zvyšok života prežil v exile. Zomrel v Ženeve vo veku 78 rokov.
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Kristína I. (1626 – 1689)
Pri švédskej kráľovnej Kristíne je ťažké oddeliť fakty od fikcie: mala záľubu v nosení pánskeho oblečenia, rada sa zhovárala o literatúre, poľovníctve a iných aktivitách, ktorým dominovali muži. To podnietilo klebety o tom, že bola sexuálna deviantka. Vtedajší minister zahraničných vecí komentoval jej „amazonské správanie“ tak, že sa v nej „zmýlila príroda“.
Zdroj: Hulton Archive
Kristína I.
Jej sexualita sa v spoločnosti neustále prepierala. Od detstva bola jej najbližšou spoločníčkou grófka Ebba Spare, ktorú predstavovala ako svoju „posteľovú spoločníčku“. V listoch jej písala, ako by ju veľmi rada videla, a oslovovala ju „Krásna“. Ako písala ďalej: „Ale osud tak chce, aby som ťa vždy milovala a vážila si ťa bez toho, aby som ťa mohla vidieť. Nedokážem byť úplne šťastná, keď som od teba odlúčená.“
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Kráľovná Anna (1665 – 1714)
Anna Stuartová, ktorá celý život trpela chatrným zdravím, sa zoznámila so Sarah Churchillovou, keď boli obe mladé dievčatá. Rýchlo sa stali blízkymi priateľkami. „Keby som dokázala každý deň ti nenapísať, urobila by som to,“ napísala jej Anna. „Ale naozaj to nedokážem… keď nie som s tebou, nemám pokoja, kým sa ti neozvem.“
Zdroj: Twitter/@HRP_palaces
Kráľovná Anna
Neskôr to Annu začalo viac ťahať k sesternici Sarah Abigail Mashamovej. V roku 1708 sa šírili na dvore klebety, o ktoré sa pravdepodobne postarala žiarlivá Sarah. Poukazovali na „temné skutky, ktoré prebiehajú v noci“ medzi Abigail a kráľovnou. Po spore v Kensingtonskom paláci v roku 1710 sa Sarah s Annou už nikdy nerozprávali.
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Fridrich II. Veľký (1712 – 1786)
Už za jeho života sa o tomto pruskom kráľovi hovorilo, že je homosexuál. Zvesti o Fridrichovej orientácii boli zjavné už v mladom veku. Ešte ako 16-ročného korunného princa ho pristihli so 17-ročným pážaťom.
Zdroj: Hulton Archive
Fridrich II. Veľký (vpravo)
Jeho otec, kráľ Frederik William, nenávidel to, čo považoval za zženštilosť svojho syna. Fridrich sa dokonca pokúsil utiecť s ďalším milencom, Hansom Hermannom von Katte, no dvojicu chytili. Von Katte bol popravený a na Fridricha kričal: „Zomriem pre teba s láskou v srdci!“
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Konštantín Konštantínovič Romanov (1858 – 1915)
Konštantín Konštantínovič bol ruským veľkokniežaťom, vnukom cára Mikuláša I. a známym básnikom a dramatikom. Hoci na verejnosti bol vzorným aristokratom oddaným rodine, jeho súkromný život bol búrlivejší. Aj keď bol jedným z najplodnejších veľkokniežat (mal deväť detí), bol skrytým homosexuálom. Táto skutočnosť vyšla najavo až po zverejnení jeho denníkov.
Zdroj: Twitter/@
Konštantín Konštantínovič Romanov
Článok pokračuje na ďalšej strane >>>
Luisa Isabel Alvarez de Toledo (1936 – 2008)
Alebo ako ju inak prezývali – Červená vojvodkyňa. Luisa patrila k rodu Medina-Sidonia, jednému z najvýznamnejších vojvodských rodov v Španielsku. Jej osobný život bol napínavý a konfliktný.
Zdroj: Twitter/@LGBTIGiWF
Luisa Isabel Alvarez de Toledo (vpravo)
Vydala sa za Josého Leoncia Gonzáleza de Gregorio y Martí a pred rozvodom s ním stihla mať tri deti. Viac ako 20 rokov bola vo vzťahu so svojou sekretárkou. Oficiálne sa zosobášili v roku 2008, keď ležala na smrteľnej posteli.
Prečítajte si tiež:
- Kráľovská rodina PANIKÁRI: TOTO je TAJNÝ syn kráľa Charlesa, jeho PODOBA s otcom VYRÁŽA DYCH!
- V kráľovskej rodine sa drží skôr v úzadí: V mladosti bola poriadna kosť, i teraz nevyzerá zle
- FOTO Krásnu herečku zlomila v priamom prenose zákerná choroba: Plač a zdrvujúce slova!
- FOTO Zvrátený škandál v kráľovskej rodine: Nechutné svedectvo chlapca. Toto tu ešte nebolo!