Reklama

NAJOTRASNEJŠIE miesta na Slovensku: Toto vás presvedčí, že naša krajina nie je až taká krásna!

×
Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Špina, smrad, či toxický odpad: Toto sú NAJOTRASNEJŠIE miesta, ktoré sú HANBOU Slovenska!
    Zdroj: NMH
    Reklama

    Slováci lákajú turistov na krásne hory, ženy a kultúrne pamiatky. Žiaľ, realitu vám málokto povie do očí. Slovensko má niekoľko miest, ktoré dokazujú, že naša krajina nie je až taká dokonalá, ako sa to prezentuje. Toto je výber tých najhorších zákutí, ktoré na Slovensku môžete nájsť.

    Bieda, smrad, špina, aj toxický odpad. Takéto slová by sa na billboardoch nevynímali dobre. Niet sa preto čomu čudovať, že Slováci o miestach, ktoré sú ukážkou toho najhoršieho, čo v krajine máme často nehovoria.

    Ak však chceme, aby sa situácia zlepšila, nemôžeme si pred problémami zatvárať oči. Preto sme vytvorili zoznam miest, ktoré vám ukážu krutú realitu našej malebnej krajiny.

    Pentagon v Bratislave

    Pre Bratislavčanov je dôverne známym miestom bytovka vo Vrakuni nazývaná ako Pentagon. Toto neslávne miesto vyvoláva v obyvateľoch oprávnené pocity hrôzy, pretože je roky sídlom otvorenej drogovej scény. Narkomani si aplikujú drogy priamo pred očami okoloidúcich, v tráve nájdete desiatky striekačiek a v blízkosti je prakticky všadeprítomný zápach moču a neporiadok.

    Zdroj: NORBERT SKALIČAN

    Bytový dom v bratislavskej Vrakuni - “Pentagon”.

    Nedá sa povedať, že by si vedenie pred problémovou lokalitou zatváralo oči. V priebehu rokov existovali viaceré pokusy o zlepšenie situácie, všetky však mali dočasný účinok. Pozitívnou správou je, že miestna herňa, ktorá fungovala v podstate ako drogový supermarket, pred časom nadobro skončila.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      Bratislavský Pentagon: Drogovo závislí ľudia nechali pri ceste desiatky striekačiek

      Nedávno sa podarilo práve v priestoroch bývalej herne otvoriť policajnú stanicu. Vedenie Vrakune si od tohto kroku sľubuje zlepšenie situácie. Zatiaľ to však vyzerá tak, že problém sa presunul iba na opačnú stranu cesty. Policajti síce vyhnali narkomanov z Pentagonu, no tí sa iba presunuli do neďalekého parku. Problém s drogami v oblasti teda stále nie je zažehnaný a je čo zlepšovať.

      Zdroj: NORBERT SKALIČAN

      Drogový raj v Pentagone.

      Článok pokračuje na ďalšej strane>>>>>

      Luník IX. v Košiciach

      Sídlisko z čias komunistickej éry na periférii metropoly východu je dôverne známe každému Slovákovi. V zbedačenej bytovke žijú desiatky ľudí z rómskej menšiny, ktorá je najpočetnejšou v Európe. Okolie bytovky je zamorené odpadkami a ako vyplýva z našej poslednej návštevy tohto miesta, situáciu nezlepšilo ani "veľké upratovanie" pred príchodom pápeža Františka.

      Zdroj: František Iván

      Luník IX. nie je práve najlepšou vizitkou našej krajiny.

      Toto košické sídlisko rozhodne nie je miesto, kam by ste zobrali zahraničnú návštevu. Ukazuje nielen odvrátenú tvár našej krajiny, ale aj nás samých.

      Zdroj: František Iván

      Luník IX. nie je práve najlepšou vizitkou našej krajiny.

      Článok pokračuje na ďalšej strane>>>>>

      Segregované osady

      Problémom nie je len Luník IX. Podľa údajov Ministerstva vnútra SR sa na Slovensku nachádza 149 segregovaných osídlení, teda takých, ktoré sa nachádzajú na okraji mesta či obce. Slovensko je, žiaľ, známe aj vo svete segregáciou rómskej komunity. Tá je odsúdená na život v neľudských podmienkach.

      Zdroj: Roman Hanc

      Delegácia eurokomisárky pre rovnosť Heleny Dalliovej navštívila 21. septembra 2022 rómsku osadu v Sečovciach v okrese Trebišov, aby zhodnotila využívanie prostriedkov politiky súdržnosti na lepšie začlenenie Rómov.

      Deti vyrastajú v prostredí, ktoré im znemožňuje šance na vymanenie sa z generačnej chudoby. Navyše ich často systematicky vylučujeme do špeciálnych škôl, aj napriek tomu, že nemajú zdravotné či mentálne postihnutie. Takéto deti už nemôžu dosiahnuť stredoškolské a už von koncom nie vysokoškolské vzdelanie. To je len zlomok problémov, ktoré sa nedarí vyriešiť.

      To, že Slovensko má problém so začleňovaním znevýhodnených skupín obyvateľov, skonštatovala pri svojej poslednej návšteve delegácia europoslancov. Poslanci z výboru pre zamestnanosť a sociálne veci vtedy skonštatovali, že v rómskych osadách žijú ľudia „v podmienkach krajín tretieho sveta“.

      Delegácia poslancov, ktorá sa na vlastné oči videla realitu v segregovaných miestach vyzvala vládu, aby pripravila riešenia, ktoré odstránia sociálne vylúčenie rómskej komunity na Slovensku.

      Zdroj: Roman Hanc

      Na snímke rómska osada v Sečovciach.

      Článok pokračuje na ďalšej strane>>>>>

      Orechov Dvor v Nitre

      Aj Nitra ukrýva zákutia, ktoré nie sú práve ukážkou toho najlepšieho. V okrajovej časti mesta býva v 61 bytoch vyše 400 ľudí v nehygienických podmienkach. Nedávno sa situácia zhoršila natoľko, že bytovky zamorili ploštice a šváby.

      Obyvatelia museli bytovku opustiť a zanechať tam aj svoje veci. Celý objekt totiž prešiel rozsiahlou dezinsekciou. O tom, že v oblasti majú dlhodobý problém s touto háveďou svedčí aj fakt, že v bytovke vykonali dezinsekciu aj pred štyrmi rokmi.

      Zdroj: Henrich Mi?ovi?

      Orechov dvor postihli obrovské problémy!

      Článok pokračuje na ďalšej strane>>>>>

      Železničná stanica v Bratislave

      Miesto, ktoré je prvým kontaktom turistu po príchode vlakom do hlavného mesta našej krajiny, nie je práve najlepšou vizitkou. Návštevníkov totiž víta smrad, špina, odpadky a pohľad na ľudí bez domova, ktorí sa uchyľujú do priestorov hlavnej stanice. Ani pravidelné policajné hliadky situáciu nevyriešili.

      Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

      Bratislavská Hlavná stanica nie je veru príjemným miestom.

      Nejde však len o problémy neporiadku v okolí stanice. Budova nie je práve ukážkou toho najlepšieho, čo na Slovensku máme. Vzhľadom ju prekonáva napríklad stanica v Košiciach či v Trnave. Pri pohľade na tú pražskú je jasné, že niekde nastala chyba.

      Zdroj: reprofoto/vlakemjednoduse

      Oproti Prahe má naše hlavné mesto stanicu v katastrofálnom stave.

      Článok pokračuje na ďalšej strane>>>>>

      Toxické jazerá na Horehroní

      Odvrátenou tvárou Slovenska sú aj oblasti poznačené toxickým odpadom, ktorý predstavuje obrovskú environmentálnu záťaž. Jedným z nich sú aj Gudrónové jamy pri obci Predajná. Čierna hladina toxickej tekutiny v kontraste s panorámou Chopku a ďalších vrcholov Nízkych Tatier pôsobí až morbídne.

      Z toxických jazier, ktoré na mieste ostali ako pozostatok spracovania ropy v podniku Petrochema Dubová, sa šíri dráždivý zápach. Tento pozostatok socializmu straší miestnych obyvateľov už polstoročie.

      Zdroj: Ján Krošlák

      Gudrónové jamy v Predajnej.

      Dobrou správou je, že na odstránení Čiernych očí Predajnej, ako atrakciu nazýva samotná starostka obce Tatiana Čontofalská, sa už pracuje. Sanácia by však podľa predpokladov mala tvrvať do konca roka 2023.

      Zdroj: Ján Krošlák

      V obci Predajná sa začalo s čistením toxických gudrónových jám

      Článok pokračuje na ďalšej strane>>>>>

      Odkalisko Poša

      Dôverne známym miestom plným toxických látok je i Odkalisko Poša, ktoré sa nachádza neďaleko Vranova nad Topľou. Prevádzkovateľ odkaliska spoločnosť TP2 nelegálne vypúšťala do nádrže odpadové vody, ktoré rozšírili kontamináciu aj do neďalekého potoka. Za tento čin dostala aj historicky najvyššiu pokutu. Pri pohľade na tmavohnedú hladinu vody ostáva až rozum stáť nad tým, ako si ničíme to najvzácnejšie, čo máme.

      Zdroj: Marek Valčo

      Odkalisko nie je vhodným miestom na turistiku ani na relax pri vode.

      Prečítajte si tiež: