Denník Plus JEDEN DEŇ sa bol pozrieť na Luníku IX. Je jasné, že začína tu opäť platiť pravidlo, že na zem sa veľa zmestí...

Kontajnery umiestnené takmer pred budovou miestneho úradu sú preplnené, hneď vedľa nich na zemi sa kopí neporiadok. Odpadky sa hromadia aj pri bytovkách, tzv. kukuriciach. Keď sme sa obyvateľov spýtali, kto to urobil, pohotovo odpovedali: „Chlapi nám robia elektrické vedenie, to je ich robota ten ,bordel‘, my s tým nemáme nič spoločné,“ odpovedal muž stojaci na pavlači. Majstri, ktorí jeho odpoveď počuli, sa len rozosmiali a dodali, že rozvody, ktoré montujú, vydržia tumaximálne mesiac!

VO VIDEU UVIDÍTE DRZOSŤ DOMÁCICH, KTORÍ SYPÚ ODPAD K SMETIAKOM ►►►

Kamery na neporiadnikov

Pozreli sme sa aj k bloku, kde sa roky hromadili odpadky do výšky prvého poschodia, prípadne aj vyššie. Povaľovali sa tam fľaše, papiere od cukríkov a plechovky, ale väčšie kopy sme tu nenašli. „Starosta sem namontoval kamery a toho, kto vysype smetie z okna, neminie pokuta,“ tvrdila žena sediaca pri paneláku.

Pristavili sme sa aj pri skupine vojakov, ktorí odvážali zátarasy. „Budeme radi, keď túto misiu skončíme, stačilo,“ poznamenal jeden z nich s úškľabkom.

VO VIDEU SI POZRITE AKO MOMENTÁLNE VYZERÁ OKOLIE "KUKURÍC" ►►►

Zničené kvety, kufor v rigole

Neobišli sme ani konečnú autobusov mestskej hromadnej dopravy. Sklo na prístrešku zostalo celé, ale kvety v kvetináčoch boli na niektorých miestach vytrhané, polámané, rovnako ako drobné tuje. „Keď čakajú na autobus, tak si sadajú na kvetináče,“ vysvetlil muž stojaci  opodiaľ.

Neobišli sme ani potok, ktorý prešiel pred návštevou pápeža „generálnym“ vyčistením. Boli v ňom smeti, pohodené dosky, plastové fľaše, dokonca aj kufor. „Myslím, že najneskôr do mesiaca bude všetko vyzerať tak ako predtým. A to som ešte asi priveľká optimistka,“ uzavrela jedna z obyvateliek a rezignovane mávla rukou.

 

Viac aktuálnych fotografií z Luníka IX nájdete TU ►►►

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom! ►►►

Anketa
Podľa vášho názoru udržia si obyvatelia Luníka poriadok na sídlisku?

Prečítajte si tiež: