Hrôzostrašné fotografie z talianskych nemocníc sú jasným dôkazom toho, ako to môže v krajine vyzerať v prípade, keď vláda neprijme dostatočne skoro preventívne opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavírusu. Podľa britského denníka Daily Mail, ktorý sa opieral o výpoveď ministerstva zdravotníctva v Taliansku, trpeli nakazení pacienti aj inými ochoreniami.

Vo výskume sa uvádza, že 99% pacientov, ktorí nákaze podľahli, trpeli aj inými zdravotnými ťažkosťami. V mnohých prípadoch išlo buď o cukrovku, vysoký tlak alebo srdcovocievne ochorenie. Výskum vychádzal z 335 úmrtí, z ktorých iba traja pacienti umreli na nový vírus, čo je 0,8%. Takmer polovica z nich, 48,5%, mala tri alebo viac zdravotných ochorení ešte predtým, než u nich testy preukázali aj výskyt koronavírusu.

Hororové FOTO z Talianska, ktoré devastuje vírus >>>

Taliansko je v situácii, kedy v oblastiach Bergama rozváža mŕtvych v nákladných autách a telá pália bez možnosti dôstojného obradu tam, kde majú krematória voľné kapacity.
Taliansko je v situácii, kedy v oblastiach Bergama rozváža mŕtvych v nákladných autách a telá pália bez možnosti dôstojného obradu tam, kde majú krematória voľné kapacity.
Zdroj: Carlo Cozzoli / IPA / Profimedia

Priemerný vek nakazených je v Taliansku 63 rokov a priemerný vek tých, ktorí umreli, je 79,5 roka. Podľa expertov však môže byť v krajine nakazených viac ako 100-tisíc ľudí.

Taliansko v súčasnosti požaduje od všetkých ostatných krajín Európskej únie, aby v boji proti koronavírusovej pandémii prijali rovnako prísne opatrenia. Podľa premiéra Giuseppeho Conteho je v súčasnej situácii nutná "koordinovaná európska reakcia",citovala v utorok jeho slová tlačová agentúra APA.

Koronavírusu podľahol aj kňaz, ktorý daroval svoj respirátor