FOTO z nemocnice nájdete v galérii >>>

Svetovými médiami sa začína šíriť správa, že Taliansko boj s koronavírusom jednoducho nezvláda. Preventívne opatrenia prijala talianska vláda oproti iným krajinám dosť neskoro a výsledok? Viac ako 4-tisíc nakazených a 3 400 mŕtvych pacientov. Varovný prst už však zdvíhajú aj talianski lekári, ktorým dochádzajú sily.

Najhoršie VIDEO zo zamoreného Talianska: Takto to vyzerá v preplnených nemocniciach

Stanica Sky News zverejnila na Youtube šokujúce zábery z talianskej nemocnice Papa Giovanni XXII, ktorá sa nachádza v najviac postihnutom regióne Bergamo v Lombardii. Na videozáznamoch je vidieť pacientov ležiacich na nemocničných lôžkach, ktorí majú na hlave takzvané „bublinkové prilby“. V nose alebo v hrdle majú zavedené hadičky, ktoré im pomáhajú dýchať. Okolo postele, na ktorej ležia, sa nachádzajú monitory, ktoré sledujú ich zdravotný stav.

Doktor Lorenzo Grazioli, ktorý pracuje v nemocnici, opísal pre stanicu Sky News situáciu v nemocnici: “Robíme maximum, ale vieme, že to nestačí. Sme vyčerpaní a nevládzeme. V mojom živote som nemal nikdy toľko stresu, ako teraz,“ priznáva.

Viac na Pluska.sk: