UPOZORNENIE: Obsah nie je vhodný pre osoby mladšie 18 rokov a osoby s citlivou povahou.

Viac FOTO nájdete TU!

Začiatkom januára sa na sociálnych sieťach objavili hrôzostrašné zábery z čínskych nemocníc, kde každou hodinou pribúdali mŕtve telá. Ľudia odpadávali na uliciach a krajinu ovládol strach z neznámeho koronavírusu. To, čo sa nám ešte pred pár týždňami zdalo také vzdialené, sa však postupne dostalo aj k nám.

Muž odpadol na ulici. Museli ho ratovať záchranári.
Muž odpadol na ulici. Museli ho ratovať záchranári.
Zdroj: Twitter

Z Talianska, Španielska či Británie prichádzajú každý deň smutné správy o počte nakazených. Zo všetkých krajín Európy je na tom najhoršie práve Taliansko. Zdravotné sestričky aj lekári bojujú z posledných síl. Takmer 4-tisíc z nich sa koronavírusom už dokonca nakazilo. Každým dňom hlási krajina stovky mŕtvych a ľudia sa pýtajú, kedy sa toto peklo konečne skončí. Najnovšie fotografie z Ríma však vôbec nenasvedčujú tomu, že by bol koronavírus na ústupe. Práve naopak. Pripomínajú tie najhoršie zábery, ktoré donedávna zdieľali obyvatelia Číny.

Britský portál DailyMail zverejnil zábery muža, ktorý skolaboval priamo na autobusovej zastávke. Jeho život museli ratovať záchranári, ktorí ho naložili do sanitky a odviezli do nemocnice. Vážnosť situácie v Taliansku okrem hrôzostrašných záberov z nemocníc a ulíc potvrdzuje aj počet obetí, ktorý presiahol počet mŕtvych v Číne.