Baba Vanga zhodou okolností v ten istý rok zomrela, no ešte predtým nám prostredníctvom bulharskej gymnastky Nešky Stefanovej-Robevovej (73) zanechala mystický odkaz. Vtedy zhruba 50-ročnej žene veľa nehovoril, no dnes akoby slepá veštica udrela pomyselný klinec po hlavičke.

Mala Vanga pravdu? Mŕtvoly v čiernych vreciach naskladané na dlážke nemocnice:

„Keď som ju pred mnohými rokmi navštívila, povedala mi krátko pred smrťou: Neška, korona nás úplne zaplaví,“ zverila sa dnes 73-ročná žena médiám a jej slová tlmočil celému svetu napríklad britský bulvárny plátok Daily Star. „Vtedy som netušila, čo tie slová znamenajú,“ dodala Neška, ktorá bola až do roku 1973 členkou národného gymnastického tímu. Od roku 1974 reprezentáciu viedla a na jej čele stála až do 1999.

Hrôzy koronavírusu zachytené na FOTO >>

Neška Robeva bola až do roku 1973 členkou bulharského národného gymnastického tímu. Od roku 1974 reprezentáciu viedla a na jej čele stála až do 1999.
Zdroj: Facebook

Korona, to je Rusko?

Robeva si vtedy myslela, že „tetka Vanga“ pod pojmom „korona“ zamýšľala Rusko. Pojem sa totiž dá z bulharštiny preložiť ako „poručníctvo, opatrovníctvo“ a často bol preto spájaný s nadvládou Sovietskeho zväzu. „Pochopila som to tak, že Vanga mi hovorí o budúcnosti ruskej moci,“ krúti hlavou Vangina dôverníčka.

Oh, ako veľmi sa len vtedy mýlila...

... alebo si tu len niekto nechutne vymýšľa, čo je, povedzme si úprimne, oveľa, oveľa pravdepodobnejšie. Faktom však zostáva, že na koronavírus podľa oficiálnych informácií zomrelo na celom svete takmer 1,7 milióna ľudí, pričom zaznamenaných prípadov je dovedna skoro 77 miliónov. 54 miliónov ľudí sa z COVIDu vyliečilo.

Koronavírus v Taliansku
Zdroj: TASR, Getty, Profimedia

Ak Vanga pred 14 rokmi skutočne predpovedala, že nás obklopí korona, išlo by zrejme o jej vôbec prvé, 100-percentne jasné proroctvo, čo akosi nesedí k jej imidžu supertajomnej vševediacej mystičky. Táto veštica, ktorá podľa legendy získala jasnozrivosť počas tornáda ako 12-ročná, kedy súčasne prišla o zrak, sa síce preslávila mnohými úspešnými veštbami, no žiadna nebola tak desivo jednoznačná ako táto.

Anketa
Myslíte si, že Vanga mohla koronavírus predpovedať?

Koronavírus však nebol jediným proroctvom, ktoré nám na rok 2020 Vanga zanechala...

Pokračovanie nájdete na ďalšej strane >>>