Viacerí členovia kráľovskej rodiny sa minulý týždeň ponáhľali do Škótska, keď im oznámili, že zdravotný stav kráľovnej Alžbety sa náhle zhoršil a bola umiestnená pod lekársky dohľad. Princ Harry pricestoval sám, zatiaľ čo William prišiel v sprievode ostatných členov rodiny.

Smutné FOTO princa Harryho po príchode do Škótska nájdete TU >>>
Princ Harry pricestoval do Škótska sám.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CiQbR6SPfOr/

Neskôr oznámili, že 96-ročná panovníčka v pokoji zomrela.

Po jej smrti vraj Harry a William netrávili čas v Balmorale spolu, keďže teraz už princ z Walesu a kráľ Charles III. odišli do Birkhall, sídla kráľa, zatiaľ čo Harry zostal v Balmorale s princom Andrewom, princom Edwardom a princeznou Anne.

Princovia sa vraj večer v deň smrti kráľovnej ani zďaleka nesprávali priateľsky.
Zdroj: TASR/AP

"V ten večer sa na kráľovskom sídle konali dve večere a došlo k jasnému rozdeleniu: Jedna bola určená pre nového kráľa a jeho následníka, druhá pre zvyšok rodiny," povedal zdroj pre MailOnline.

Anketa
Myslíte si, že sa Harry s Williamom po smrti kráľovnej udobria?
Princ Harry sa zo Škótska vrátil hneď do Anglicka.
Zdroj: Profimedia

Harry mal v deň kráľovninej smrti vystúpiť s prejavom na udeľovaní cien Wellchild v Londýne, ale všetko nechal a odcestoval do Škótska, aby bol pri nej. Žiaľ, predpokladá sa, že vojvoda zo Sussexu pricestoval až po kráľovninej smrti a správa o jej úmrtí oznámili, keď jeho lietadlo bolo ešte vo vzduchu.

Bratia boli po kráľovninej smrti na nože.
Zdroj: TASR/AP

Hoci sa obaja bratia večer v deň kráľovninej smrti nestretli, neskôr sa na verejnosti ukázali spolu, prvýkrát po viac ako dvoch rokoch.

Meghan je Harrymu veľkou oporou.
Zdroj: TASR/AP

V nasledujúcich dňoch sa objavili informácie, že princ z Walesu nekonal na príkaz kráľa Charlesa, keď pripravoval prekvapivé stretnutie so svojím odlúčeným bratom a so švagrinou, ale namiesto toho sa sám rozhodol osloviť ich prostredníctvom esemesky.

William a Kate sa mali v sobotu popoludní stretnúť so smútiacimi a pozrieť si záplavu kvetín, keď William na poslednú chvíľu poslal Meghan a Harrymu správu s ponukou, aby sa k nim pripojili. Vzhľadom na ich opätovné stretnutie sa predpokladá, že dvojica by mohla konečne zakopať vojnovú sekeru.

Prečítajte si tiež: