Podľa šíriacej sa správy si okrem Lipšica má prísť polícia aj po prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Michala Šúreka, Ondreja Repu, Petra Kysela, vyšetrovateľa Jána Čurillu, ale i po najznámejších kajúcnikov Ľudovíta Makóa (43) a Bernarda Slobodníka (59).

O policajtov, ktorí spustili kauzy Očistec, Mýtnik či Judáš, sa má zaujímať aj Národný bezpečnostný úrad. Podľa informácií Aktuality.sk dostali niekoľkí pozvánku na „pohovor", a to v súvislosti s bezpečnostnou previerkou. „Vraj je naplánované zatýkanie vyšetrovateľov, prokurátorov a svedkov, ktorí sa podieľajú na rozkrývaní trestnej činnosti v kauzách Mýtnik, Očistec, Judáš,” píše sa v správe, ktorá sa šíri internetom.

Celkovo má byť vraj zadržaných až 14 osôb. Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) včera vykonával úkony v súvislosti s kauzami Očistec a Judáš. V tejto súvislosti mal zadržať Csabu Dömötöra zo zločineckej skupiny takáčovci. Dôvodom má byť manipulovanie svedeckých výpovedí vyšetrovateľmi v týchto prípadoch. Vyšetrovatelia ÚIS sa pokúšajú zadržať aj ďalších svedkov v týchto kauzách.

„Realizovať to má Diana Santusová z ÚIS,“ píše sa v šíriacej sa správe. Proti tejto vyšetrovateľke sa podľa informácií Plus JEDEN DEŇ už dávnejšie ohradili členovia tímu Očistec. Santusová má mať totiž blízky vzťah s donedávna vysokým funkcionárom ÚIS, ktorého preverovala NAKA pre podozrenie z korupcie. Vyšetrovateľka na naše otázky neodpovedala.

„Zatýkanie sa má diať na základe výpovedí exšéfa NAKA Branislava Zuriana, bývalého šéfa operatívcov Jana Kaľavského a bývalého policajta Hazuchu,“ píše sa v správe. Podľa nej majú spisy Judáš, Očistec a Mýtnik odobrať Špeciálnej prokuratúre a stiahnuť ich na Generálnu prokuratúru. Potom vraj vyšetrovanie káuz odstúpia na NAKA východ pod Jaroslava Gregu, ktorý má mať blízko k Zurianovi. Ten však tvrdí, že proti tímu Očistec nikdy nevypovedal.

Na druhej strane nájdete, čo si o kauze myslí generálny prokurátor Maroš Žilinka, prokurátor, ktorý dozoruje prípad možného ovplyvňovania svedkov Rastislava Remeta, a ako to vníma policajný prezident Peter Kovářík. Celú situáciu zhodnotil aj bezpečnostný analytik!