Anna Magdaléna Hroboňová alias Marína z Dunaja: Fanúšikovia nemajú šancu, frajera neopustím
23. 3. 2025, 9:45 (aktualizované: 23. 3. 2025, 10:19)
Do partie hercov z Dunaja pred nejakým časom pribudla mladá krv, Anna Magdaléna Hroboňová (24). Seriálová Marína nám prezradila, ako ju vnímajú starší kolegovia, porozprávala nám o svojej početnej rodinke, ale aj to, či sa chystá vymeniť priateľa.
Zdroj: NMH/Tibor Géci
Zdroj: instagram anna_magdalena_h_
Zdroj: instagram anna_magdalena_h_ / yurkovicdesignsk
Galéria k článku
V Dunaji hráte Alenkinu sestru Marínu, ktorá je nielen mladšia, ale aj nespútanejšia a viac bezprostredná. Čo má skutočná Anna spoločné s jej seriálovou verziou, naopak, čo nie?
- Ja som na rozdiel od Maríny pre väčšinu mojich súrodencov tá staršia sestra - zodpovedná a poslušná. Ale mám v sebe aj kus Maríny, ktorý mi dovolí občas zariskovať, a to nemusí byť vždy na škodu. Aj rozhodnutie ísť študovať herectvo bol pre mňa risk, a za to vďačím mojej vnútornej Maríne.
Zdroj: TV Markíza
Herečka Anna Magdaléna Hroboňová. Vďaka svojej vnútornej Maríne dokáže občas riskovať aj v súkromí.
Je niečo, čo vás na Maríne doslova vytáča?
- Marína je nebojácna a húževnatá, preto sa občas precení, naletí ľuďom naokolo, alebo koná príliš zbrklo na to, aby si všimla, že okolo nej vznikajú chaos a problémy. Ale nevytáča ma to, snažím sa chápať aj tie jej vlastnosti, ktoré na prvý dojem nepôsobia sympaticky. Pomáha mi to obľúbiť si Marínu a ponúknuť ju divákom ako človeka z mäsa a kostí, ktorý robí chyby, no nie pre svoju hlúposť. Snaží sa v každom vidieť dobro, no realita ju sklamáva.
Ako sa vám táto úloha „pritrafila"? Ide o vašu prvú veľkú skúsenosť pred kamerou?
- Prešla som kastingom. Už predtým som účinkovala v študentských filmoch, v epizódnych postavách iných seriálov, ale Dunaj, k vašim službám je môj prvý projekt, ktorý je na dlhší beh.
Zdroj: tv markíza
Podľa herečky navodí Filip Tůma na pľaci vždy kreatívnu a hravú náladu. Stihli si už aj potykať.
Okrem Dunaja účinkujete aj v študentskom divadle Lab, v nitrianskom divadle DAB, ale aj v SND. Aké rozdiely vidíte v divadelnom herectve a tým na obraze?
- V divadle štandardne dostanem divadelnú hru, v ktorej spoznám svoju rolu, následne mám dva mesiace na naskúšanie a každou reprízou môžem môj výkon cibriť. V Dunaji neskúšam dva mesiace, ale dialóg si dvakrát prejdeme s režisérom a potom už točíme. Zároveň jednotlivé scény točíme poprehadzovane a epizódy sa dopisujú postupne, a preto je omnoho náročnejšie ustrážiť oblúk (vývin) svojej postavy. A, samozrejme, kamera dovoľuje hercovi hrať minimalistickejšie, divadlo si zas vyžaduje vyššiu úroveň techniky hlasu a možno aj nejakú umeleckú nadstavbu, ktorá v televízii nedostáva priestor tak často.