Zúfalý Košičan (33) píše v inzeráte, že sa neštíti ničoho, prijme každú prácu. „Holými rukami vám presťahujem osie alebo včelie hniezdo... až tak veľmi som zúfalý...!“

 

Podarilo sa nám s mužom skontaktovať. Dôvod, pre ktorý sa rozhodol k takému zúfalému kroku a neobvyklému inzerátu bol, že kvôli opatreniam vlády v súvislosti s koronavírusom prišiel o prácu. "Do toho padlo rozhodnutie o zákaze vychádzania. Partnerka je na materskej dovolenke, doma mám tri malé deti vo veku do desať rokov, nemohol som si zarobiť ani brigádnicky, keďže ľudia nechceli kvôli mne riskovať pokutu. V tejto bezvýchodiskovej situácii som napísal inzerát," vylieva si srdce. Je presvedčený, že aktuálna situácia fatálne skomplikovala život mnohým.

Celý inzerát si pozrite vo fotogalérii!

Vlna solidarity

"Našli sa takí, ktorí sami nemajú, ale chceli sa podeliť aj s tým málom. Naozaj som dojatý ochotou a láskavosťou ľudí," povedal nám Peter.

Zdôraznil, že takú reakciu naozaj nečakal. „V priebehu troch dní mi volali tisícky ľudí. Ponúkali mi brigádu, trvalú prácu, ale aj možnosť vycestovať do Nemecka, Anglicka, dokonca Spojených štátov. Prácu som si už vybral. V uplynulých dňoch som absolvoval nejaké pohovory."

Nepríjemný telefonát Joža Pročka - čítajte na ďalšej strane!