Filipínec Henry Acorda opúšťa krajinu, ktorá sa mu stala osudnou. Zomrel v centre Bratislavy po brutálnom útoku, kedy ho napadol dvadsaťosemročný Juraj Hossu z okresu Dunajská Streda.

Vracajú sa do vlasti

Telo nebohého Henryho preváža do vlasti vládny špeciál. Na palube lietadla je aj jeho rodina a kamaráti. Ministerstvo vnútra zabezpečilo okrem prevozu zosnulého aj vybavenie všetkých potrebných dokumentov.

Pochovajú ho v sobotu

V nedeľu sa v Kostole sv. Ladislava konala rozlúčka s Henryho rodinou. "Rozlúčili sme sa pri svätej omši a pomodlili sa za ich pokojný návrat," povedal otec Benjamín Kosnáč, ktorý v Bratislave slúži sväté omše pre anglicky hovoriacu komunitu. Benjamín Kosnáč viedol aj minulotýždňovú pohrebnú rozlúčku so zosnulým Henrym.

Ako nám prezradil, Henryho pochovajú v Heritage park v Arlington Memorial Chapel na predmestí Manily. "Pohrebná sv. omša bude v sobotu 23. júna," doplnil Benjamín Kosnáč.

Osudný deň

K brutálnemu útoku došlo 26. mája na Obchodnej ulici. Henry mal brániť dve kamarátky, ktoré Juraj obťažoval. Filipínec napokon po tvrdej rane skončil na zemi. Kamerové záznamy ukázali, že útočník do neho kopal, fackoval ho, dokonca si na neho vyložil nohu a fotil si ho.

Henry zomrel päť dní po bitke v ružinovskej nemocnici, v čase, keď jeho rodina letela na Slovensko. Juraja prokurátor spočiatku prepustil, keď cudzinec zomrel, polícia prekvalifikovala čin na zločin zabitia a zadržali ho. Neskôr sudca rozhodol, že do pojednávania zostane vo väzbe z dôvodnej obavy, aby nepokračoval v trestnej činnosti.

Prečítajte si: