V centre Bratislavy, len niekoľko metrov od miesta, kde došlo k brutálnemu útoku na Henryho, dvaja mladí Slováci napadli cudzinca. Ako prvý o tom informoval portál aktuality.sk. Ľudia, ktorí stáli okolo si spočiatku mysleli, že zamdlel. Preto mu jeden z mužov privolal pomoc, ale po krátkom čase operátorovi oznámil, že sa muž postavil a s pomocou ďalších ľudí odišiel preč.

"Operátor preto nemohol vyslať sanitku, keďže sa tam pacient už nenachádzal. O niekoľko minút nás kontaktovala polícia a požiadala nás o pomoc pre muža na Hurbanovom námestí. Záchranári prišli na adresu do desiatich minút. Po ošetrení muža pri vedomí, odviezli do nemocnice na Mickiewicovej ulici," uviedla v telefonáte podľa portálu noviny.sk hovorkyňa Operačného strediska záchrannej služby Alena Krčová.

"Hliadky Pohotovostnej motorizovanej jednotky ako aj hliadky Okresného riaditeľstva Policajného Zboru v Bratislave I boli vyslané vo štvrtok krátko pred 01.20 hodinou na Hurbanovo námestie v Bratislave," uviedol pre TV JOJ hovorca polície Michal Szeiff. Po príchode hliadok na miesto, zistili, že ide o anglicky hovoriaceho muža. "Muž bol zo strany hliadky polície poučený o možnosti podať v tejto súvislosti trestné oznámenie, túto možnosť muž odmietol a privolanou RZP bol prevezený k ošetreniu do jednej z nemocníc," uviedol ďalej Szeiff.

Ani na základe popisu osôb sa v blízkosti incidentu nepodarilo v noci mužov vypátrať. Polícia okolnosti prípadu aj príčinu bitky vyšetruje. Podľa informácií TV JOJ z prostredia vyšetrovania napadnutý muž na útočníkov trestné oznámenie nepodal.