Zabíja nás Černobyľ aj po 33 rokoch? Jadrové hriechy komunizmu odhalené v novej knihe
15. 5. 2019, 6:00 (aktualizované: 10. 7. 2024, 23:19)

Štyrikrát smrteľnejší než Hirošima, oficiálne však prišlo o život len pár desiatok ľudí. Nejde o žiadne čary či zázrak, ale komunistické dezinformácie. Pri černobyľskej havárii totiž vypustil na svet bývalý Sovietsky zväz démona, ktorý ničí ľudské životy aj po 33 rokoch.
Zdroj: Profimedia
Zdroj: archív
Zdroj: archív
Galéria k článku
V osudnú noc 26. apríla 1986 uniklo do ovzdušia štyrikrát viac radiácie, než uvoľnila atómová bomba Američanov svojím dopadom na Hirošimu. Napriek tomu dodnes existujú jediné oficiálne štatistiky, ktoré sú síce tragické, no kvantitatívne nijako desivé. Podľa spisovateľky Kate Brown, ktorá sa v knihe MANUAL FOR SURVIVAL: A CHERNOBYL GUIDE TO THE FUTURE (Príručka pre prežitie: Černobyľský sprievodca budúcnosťou) venuje najhrozivejšej jadrovej katastrofe v dejinách ľudstva, je však obetí najznámejšie atómovej elektrárne neporovnateľne viac.
Zdroj: reprofoto Mail Online
Podľa spisovateľky Kate Brown je obetí Černobyľu oveľa viac ako kedysi tvrdili Sovieti. Ba čo viac, rádioaktívna ukrajinská zem spôsobuje škody na zdraví dodnes...
Len v Ukrajine podľa Brownovej zomrelo na následky radiácie za posledných 30 rokov neuveriteľných 150 000 ľudí. Černobyľský ožiarený mrak však nezostal len nad svojou domovinou, ale radiácia putovala naprieč Európou a nevynechala ani Československo. Dostala sa až do vyše 2000 km vzdialeného Švédska. História silu radiácie opakovane podceňovala – najprv pri Hirošime, potom pri Černobyle a najnovšie aj pri Fukušime. Vieme naozaj, aké škody na ľudskom zdraví – kde všade a už ako dlho – pácha Černobyľ?
Podľa Brownej túto konšpiračne pôsobiacu otázku ilustruje prípad z roku 2017, kedy colníci na hranici medzi USA a Kanadou zastavili kamión a v rámci rutinnej kontroly zmerali úroveň radiácie Geigerovým senzorom. Čísla boli hrozivé a všetkých okamžite premkol strach, že v prívese sa nachádza tzv. špinavá bomba.
Zdroj: Profimedia
Archívne FOTO z roku 1986 – dekontaminácia oblasti v okolí Černobyľu.
Keď však polícia skontrolovala náklad, obavy povolili. Nešlo o nálož, ale o ovocie. Zdrojom radiácie bola krabica nevinne pôsobiacich čučoriedok natrhaných na Ukrajine.
Anketa
Myslíte si, že Černobyľ nepriaznivo ovplyvnil aj Slovensko?
Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane >>>
VIDEO: Ako vyzerá výbuch jadrovej bomby
Dôvod, prečo k niečomu takémuto mohlo vôbec dôjsť, je jednoduchý. Ľudia podceňujú radiáciu odkedy zničila japonskú Hirošimu. Aby si USA po vojne zachovali tvár, silu jadrovej bomby zľahčili a nazvali ju veľmi silnou konvenčnou zbraňou, ktorá spôsobuje vážne popáleniny. Hlavne, aby nikto nehádzal radiáciu do jedného vreca s opovrhovanými chemickými zbraňami...
Zdroj: Profimedia
Černobyľ im ukradol nielen detstvo, ale aj budúcnosť-
Na túto lož, samozrejme, kruto doplatili americkí poľní lekári, ktorí pomáhali v zničených častiach mesta. O mnoho rokoch neskôr, keď vybuchol Černobyľ, boli prvými obeťami radiácie hasiči bojujúci s požiarnom v elektrárni. Na istú smrť do zamorenej zóny komunisti posielali ďalší a ďalších ľudí, ktorým lekári odporučili, aby pili počas celého dňa vodku – tá podľa nich stimulovala pečeň a telo sa rýchlejšie zbavovalo radiácie. Jód, prvá pomoc pri radiačnom ožiarení, podávaný nebol. Nikto totiž nemal v Sovietskom zväze ani potuchy, ako v takejto situácii postupovať.
VIDEO: Archívne zábery jadrovej havárie v Černobyle

Zdroj: YouTube
Podľa Brownovej sa ľudia dopúšťali chýb súvisiacich so zľahčovaním kritickej situácie roky. Listy, ktoré spadli na jeseň 1986 v Kyjeve, mali byť podľa autorky považované za nukleárny odpad. Pôda nasiakla toľko radiácie, že mal byť zakázaný zber húb. Rádioaktívne bolo aj prasacie mäso, pretože zvieratá jedli ožiarenú zeleninu vyrastajúcu zo zeme. Namiesto toho, aby vtedajšie úrady toxickú potravu zničili, rozdelili ju a rozdistribuovali naprieč Sovietskym zväzom, aby si z nej každý po troške odjedol. Malé množstvo predsa nemohlo nikomu ublížiť.
Zdroj: archív
Viktor podstúpil operáciu hrubého čreva, ktoré mu napadla rakovina. Jeho žena teraz ochorela tiež.
Brownová vo svojej publikácii píše, že ani dnes to nie je iné a veľká časť poľnohospodárskej pôdy na Ukrajine je stále nebezpečná. Ale prečo plytvať jedlom? Akoby nestačilo, že ľudstvo už tak dosť trpí alarmujúcou mierou onkologických (rakovinových) ochorení.
VIDEO: Seriálová mini séria o Černobyle od HBO berie dych
Viac na Pluska.sk:
- FOTOGALÉRIA Dedičstvo Černobyľu po 33 rokoch: Znetvorené deti a mutanti z mŕtvej zóny
- Unikátne FOTO zo zakázanej zóny: Druhý Černobyľ a jedna z najhorších jadrových katastrof
- FOTO V indickom „Černobyle“ deti zvracali krv a padali mŕtve na zem. Najhoršia katastrofa v dejinách ľudstva sa neudiala na Ukrajine