Na slávnostnej recepcii v rámci klimatického samitu COP26 v Glasgowe to poriadne žilo! V jednej miestnosti sa stretli svetoví lídri ako britskí premiér Boris Johnson (57), dosluhujúca kancelárka Angela Merkelová (67), prezident USA Joe Biden (78), kanadský premiér Justin Trudeau (49) či silná štvorka britských royalov, princ Charles (72) s Camillou (74) a princ William (39) s vojvodkyňou Kate (39).

FOTO ZO SLÁVNOSTNEJ RECEPCIE V GALÉRII

Keďže kráľovnej Alžbete (95) účasť na samite lekári zatrhli, svetovým lídrom sa prihovorila na recepcii prostredníctvom videohovoru.  Uviedla, že mnohí ľudia dúfajú, že namiesto slov už teraz „nastal čas na činy". Svetových lídrov zároveň 95-ročná britská panovníčka vyzvala, aby pri svojom konaní mysleli na budúce generácie. „Nikto z nás nebude žiť večne, nerobíme to pre seba, ale naše generácie,” ozývali sa naprieč recepciou silné slová kráľovnej. Keď dorečnila, hostia sa začali zhlukovať do skupiniek a s pohárikmi v ruke sa vynikajúco bavili.

Kráľovná Alžbeta sa svetovým lídrom prihovorila prostredníctvom videohovoru.
Zdroj: Twitter

Angela Merkelová v žltom kostýme a so šampanským v ruke sa pridala na kus reči k vojvodkyni Camille, ktorá si vychutnávala pohárik červeného vínka. Obom sa nezastavil jazyk ani na sekundu a vyzerali ako staré kamošky, ktoré sa stretli po rokoch. Kate s princom Williamom si zas odchytili víťazov súťaže Earthshot Prize Awards, s ktorými sa usadili za jeden stôl.

Anketa
Páčili sa vám šaty vojvodkyne Kate, ktoré mala na recepcii COP26?

Vojvodkyňa vyzerala ako vždy vynikajúco a oblečené mala šaty takmer za 3-tisíc eur. Na roztrhanie bol aj britský premiér Boris Johnson, ktorý sa zarozprával azda s každým v miestnosti. Nuž čo povedať, s pohárikom v ruke idú aj vážne debaty s úsmevom a väčším nadhľadom!

Prečítajte si aj: