FOTO obetí pedofilného Epsteina a jeho pomocníkov nájdete TU!

Miliardár a finančník Jeffrey Epstein bol doteraz jedinou osobou, ktorá čelila v prípade obvinenia zo sexuálneho zneužívania neplnoletých dievčat a obchodovania s bielym mäsom. Prípad však po jeho nečakanej smrti naberá na obrátkach. Pre rádio BBC sa v pondelok ráno vyjadrila aj právnička Gloria Allred, ktorá zastupuje žalobcov Epsteina.

Tá uviedla, že urobí všetko preto, aby sa pred súd postavili osoby, ktoré napomáhali v miliardárovej trestnej činnosti. "Existujú aj iní, ktorí to všetko umožnili, ktorí mu pomáhali a dokonca pre Epesteina možno vyberali dievčatá. Keď hovorím možno, znamená to, že viem, že tu boli aj iní. Otázkou však je, či týchto ľudí nájdeme a či bude k dispozícii dostatok dôkazov," uviedla v relácii BBC Today.

Jeffrey Epstein a poľská modelka Adriana Ross
Zdroj: tasr, getty

Na otázku - či sa chystá vzniesť obvinenia aj voči spoluvinníkom - uviedla, že osoby, ktoré má na mysli, nesú v prípade rovnakú zodpovednosť ako Epstein. "Myslím si, že bez nich by nedosiahol to, čo sa mu podarilo," dodala. Gloria Allred je pritom známa aj z prípadov žalôb spojených so zneužívaním detí spevákom Michaelom Jacksonom či aktuálnou kauzou s pornografiou s reperom R. Kellym.