Obvinenie pochádza z neuzatvorených súdnych listín, ktoré zahŕňajú prípad Ghislaine Maxwellovej, obvinenej zo zaobstáravania neplnoletých dievčat pre Epsteina a okruh jeho známych a mocných boháčov. Informuje o tom britský Guardian.

Maxwellová bola v roku 2015 zažalovaná Virginou Giuffreovou. Tá tvrdí, že ju Epstein prinútil k pohlavnému styku s princom Andrewom keď mala 17 rokov. Maxwellová jej tvrdenia poprela s tým, že klame.

Buckinghamský palác tvrdenia Giuffrovej opakovane odmietol. "Akýkoľvek náznak nevhodného styku s maloletou je kategorická lož”, uviedol palác s tým, že obvinenia voči princovi Andrewovi sú nepodložené dôkazmi a nepravdivé.

Dokumenty, ktoré predložili právnici Giuffreovej taktiež uvádzajú výpoveď Joanny Sjobergovej, ktorá tiež Maxwellovú obvinila z toho, že ju priviedla k Epsteinovi a týkajú sa aj princa Andrewa. Jej svedectvo hovorí istej udalosti, ktorá sa stala, keď boli ona a Giuffreová ubytované v Epsteinovom panskom sídle.

“Pamätám si, že niekto navrhol, aby sme sa odfotili. Povedali nám, aby sme si sadli na gauč. Virginia a Andrew si sadli a položili mu do lona bábiku. Ja som si teda tiež sadla na Andrewa. Potom vzali ruku bábiky a dali ju na Virginiin prsník a Andrew položil svoju ruku na môj,” tvrdí vo výpovedi.

Dokumenty tiež obsahujú fotografiu, na ktorej je princ Andrew s Virginiou Giuffreovou, pričom ju drží rukou za holý pás. V tom čase bola ešte dieťaťom. Giuffreová tvrdí, že Epstein ju začal sexuálne zneužívať, keď mala 16 rokov.