FOTO nájdete v galérii článku >>>

Nostradamus, vlastným menom Michel de Nostredame, bol francúzsky lekár a astrológ. Už za svojho života bol známy svojimi predpoveďami budúcnosti. Medzi tie, ktoré mu vyšli, patrí napríklad druhá svetová vojna či atentát na Johna F. Kennedyho v roku 1963. 

Svoje proroctvá spísal v roku 1555 do zbierky nazvanej Les Prophéties, ktoré sú písané v štvorveršoch. Podľa odborníkov ich Nostradamus napísal veľmi komplikovanie a v cudzých jazykoch, vrátane francúzštiny, gréčtiny, latinčiny a okcitánčiny. Množstvo ľudí si ich preto vysvetľuje po svojom alebo ich zveličujú. Niektoré jeho predpovede boli preto interpretované inak, než samotný astrológ zamýšľaľ. Asi najznámejšie Nostradamove proroctvo je o diktátorovi Adolfovi Hitlerovi. „Z hĺbok západu Európy, malé dieťa sa narodí od chudobných ľudí. Bude mať dar reči a ovládne zbrane, vytvorí vojsko a stane sa slávnym. Všetci sa proti nemu neskôr postavia, pretože Hister bude zaslepený," píše sa v knihe. Adolf Hitler sa narodil v chudobnej rodine a Hister je starý latinský názov pre rieku Dunaj v Rakúsku. Zaujímavosťou je, že Hitler sa narodil iba niekoľko kilometrov od tejto rieky.

Anketa
Veríte proroctvám, veštbám a predpovediam budúcnosti?

Predpovedal aj koronavírus? 

Jeho kniha je plná rôznych proroctiev. Niektoré z nich vyšli Nostradamovi presne do bodky, iné sa zas vôbec nenaplnili. Podobne ako Baba Vanga, aj jeho proroctvá tak zostávajú neisté a nemôžeme im veriť na 100 percent. Vedel však o novej pandémii, ktorá v roku 2020 vypukne v Číne a následne sa rozlezie do všetkých kútov sveta? 

Telo obete zakryté prikrývkou po vyložení z mraziarenského nákladného auta zdravotníci tlačia na nosidlách v New Yorku 31. marca 2020.
Zdroj: John Minchillo

Podľa britskej webovej stránky Express spomenul Nostradamus vo svojej knihe aj koronavírus. „V roku 2020 bude mesto, ktoré hraničí s morom vo východnej Ázii, bojovať s epidémiou, ktorá spôsobí tragédiu a straty na životoch,“ píše sa v jeho knihe. Z proroctva teda nie je stopercentne jasné, či mal na mysli práve koronavírus, no v prípade, ak áno, tak nám nezostáva nič iné, iba mu opätovne pripísať na zoznam ďalšie naplnené proroctvo. 

Všetky  jeho predpovede na rok 2020 nájdete na druhej strane >>>