Viac FOTO nájdete TU!

Napriek tomu, že po boku svojej manželky bol strážený na každom kroku, pred svadbou s Alžbetou bol jeho život celkom iný. Princ Philip síce pochádzal z kráľovskej rodiny a bol gréckym a dánskym princom, no jeho rodina o trón prišla a z domova musela utiecť, aby ich životy neskončili podobne ako životy cárskej rodiny Romanovcov.

Dôkazom toho, že o princovom živote sa toho až toľko nevedelo, je týchto 10 tajomstiev, ktoré zverejnil britský portál The Sun a o ktorých ste možno ani netušili.

1. Drsný štart do života

Princ Philip sa narodil na kuchynskom stole vo vile „Mon Repos“ v letnom útočisku gréckej kráľovskej rodiny na Korfu 10. júna 1921. Napriek svojej prezývke „Phil Greek“ nemá v sebe grécku krv. Jeho starý otec bol „dovezeným“ dánskym princom, ktorý sa stal gréckym kráľom. Princ Philip bol rovnako ako kráľovná Alžbeta prapravnúčaťom kráľovnej Viktórie.

Princ Philip v detstve.
Zdroj: archív

V roku 1922 bol jeho otec - princ Andrew - odsúdený na smrť gréckou revolučnou radou za to, že neviedol jazdecký útok proti Turkom. Jeho otec a matka, princezná Alice z Battenbergu, utiekli so svojimi štyrmi dcérami a Philipom, ich jediným synom, a zachránila ich britská vojnová loď. Princ Philip mal v tom čase iba 18 mesiacov a na lodi sa plavil v kolíske vyrobenej z debničky od pomarančov.