Jeho hlavnou úlohou bolo podporovať Alžbetu, nech sa deje čokoľvek! Princ Philip ako jediný počas svojho dlhého života dokázal v kráľovskej rodine to, v čom mnohí členovia neuspeli. Napriek prísnemu kráľovskému protokolu, ktorému sa zoči-voči postavila neúspešne aj tvrdohlavá Meghan, si udržal svoj osobný štýl, legendárny zmysel pre humor a dokonca presadzoval politické názory napriek tomu, že členovia britskej kráľovskej rodiny musia byť v otázkach politiky nestranní.

>>> POSLEDNÉ FOTO PHILIPA V GALÉRII <<<

Najväčšou špecialitou vojvodu však bolo hovoriť veci, ktoré nemal, a jeho jazýček si mnohokrát neodpustil štipľavú poznámku, hoci aj na adresu významných politických predstaviteľov. A to je práve to, pre čo si ho Briti, verejnosť a koniec koncov aj celý svet zamiloval!

Nigerijskému prezidentovi, vyparádenému v tradičnom habite, povedal: "Vyzeráte, akoby ste sa chystali do postele."
Zdroj: Youtube

>>> TOP hlášky princa Philipa <<<

Kráľovná Alžbeta bola na rozdiel od Philipa jeho presným opakom, no ako sa hovorí, protiklady sa priťahujú. Niet divu, že stretnutie 13-ročnej budúcej panovníčky a 18-ročného budúceho princa vyústilo obrovskou svadbou, ktorá sa konala v roku 1947. V roku 1953, po smrti svojho otca, čelila Alžbeta svojej najväčšej životnej výzve – korunovácii.

2. jún 1953 - Korunovácia kráľovnej Alžbety.
Zdroj: Keystone-France

Princ Philip, s cieľom zachovať si svoju hrdosť, sa budúcej panovníčke odmietol spočiatku aj pokloniť. Humor ho však neobchádzal ani v ťažkých časoch. „Kde si vzala ten parádny klobúk?” spýtal sa jej po korunovácii. A nebol to jediný výrok, z ktorého sa musela Alžbeta chytať za hlavu. Napríklad, keď sa narodil princ Charles, Philip na otázku novinárov, ako jeho prvorodený syn vyzerá, pohotovo zahlásil: „Vyzerá ako slivkový puding."

Podvádzal Philip Alžbetu? Článok pokračuje na druhej strane >>>