Je evidentné, že politika Slovákov zaujíma, dokonca aj v lete, v čase prázdnin a dovoleniek. Veď veľkú predvolebnú anketu sme spustili 15. júla a ukončili 6. septembra. Napriek tomu, že v tomto čase mnohí relaxovali a oddychovali nielen doma, ale i v cudzine, do ankety sa zapojilo 24 634 čitateľov denníka Plus JEDEN DEŇ, webu pluska.sk i dvojtýždenníka Plus JEDEN DEŇ špeciál!

Je to úžasné číslo! Máme ho s čím porovnať: veď pred tromi rokmi hlasovalo v podobnej ankete denníka Plus JEDEN DEŇ 10 607 ľudí. Vlani sa do ankety k dvom rokom vlády OĽaNO zapojilo 18 783 ľudí. Teraz ich bolo dokonca takmer o šesťtisíc viac.
Áno, hneď upozorňujeme, že to nebol oficiálny prieskum na reprezentatívnej vzorke, ale anketa, a najmä medzi čitateľmi Plus JEDEN DEŇ a webu pluska.sk. Vzhľadom na početnosť hlasujúcich je to však aj tak veľmi zaujímavá vzorka, ktorá už predsa len o niečom vypovedá.

V ankete ste už rozhodli, 30. septembra definitívne zvolíme nových parlamentných poslancov.
Zdroj: shutterstock

Anketa mala 22 otázok. Respondenti zhodnotili uplynulé volebné obdobie, prezradili, ktoré štátne opatrenia ich potešili a ktoré ich príliš nezaujali. Priznali, či sú spokojní so svojou voľbou v roku 2020. O tom, komu dali najviac hlasov, čo požadujú od nových poslancov aj od vlády, ale i to, víťazstva ktorej strany sa obávajú, sa postupne dozviete v ďalších vydaniach denníka Plus JEDEN DEŇ aj na webe pluska.sk. Prinesieme vám i názory odborníkov a samotných politikov.

Aj keď prieskumy agentúr rovnako ako naša anketa veľa prezrádzajú o nálade v spoločnosti a politických favoritoch voličov, o zložení nového parlamentu rozhodnú predčasné parlamentné voľby 30. septembra. Tam už nepôjde o nezáväzný názor do ankety, ale o reálne hlasy pre politické strany. Uvidíme, nakoľko sa volebné výsledky zhodnú s našou anketou! Pred tromi rokmi práve náš denník ako jediný na základe takejto ankety tipoval víťazstvo OĽaNO.

Kto sa zapojil do ankety čítajte na ďalšej strane!