Hoci Forresta Gumpa dnes zbožňuje azda každý, zaujímavosťou je, že ani 6 Oscarov a zárobok 667 miliónov dolárov neodradili produkčnú spoločnosť Paramount Pictures od toho, aby snímku vyhlásila za komerčný úspech. Ak by to totiž bolo inak, dočkali by sme sa pokračovania – spisovateľ Winston Groom, podľa ktorého novely bol Forrest Gump sfilmovaný, však druhý diel nepovolil. Nečudo, keď mu z prvého odmietli vyplatiť podiel zo zisku.

Zľava: Mykelti Williamson, Gary Sinise a Tom Hanks.
Zľava: Mykelti Williamson, Gary Sinise a Tom Hanks.
Zdroj: Profimedia

Ďalšie dobrodružstvá Forresta na filmovom plátne sú tak zamlčané a fanúšikom nezostáva nič iné, len dookola pozerať prvý diel. Neskutočná životná cesta mentálneho zaostalého mladíka, jeho sprvoti neopätovaná láska k Jenny a úsmevno-smutný záver však neomrzia ani po stý raz, hoci už všetky momenty poznáme naspamäť.

Robin Wright ako Jenny Curran

Rebelantská tuláčka Jenny síce vo filme podľahla Tomovi Hanksovi, v skutočnom svete ju však opantal iný slávny herec – Sean Penn. S tým zažila v 90. rokoch hotové rozvodové tornádo. Dvojica sa štyrikrát rozišla a opäť dala dokopy, manželstvo, z ktoréh vzišli dve deti, sa však napokon aj tak skončilo rozvodom. Okrem Forresta Gumpa si Robin Wright zahrala napríklad aj v seriáli House of Cards či filmoch Wonder Woman a Blade Runner 2049 z roku 2017.

Herečka Robin Wright
Herečka Robin Wright
Zdroj: Getty Images