Richard Raši predtým, než sa dal na politickú dráhu, pracoval na Klinike úrazovej chirurgie v košickej univerzitnej nemocnici. Šumy o tom, že známy Košičan už zarezáva na svojom niekdajšom pracovisku, prebehli sociálnymu sieťami už uplynulý týždeň.

Prekvapený čitateľ

V piatok predpoludním sa jeden z pacientov (náš čitateľ - poznámka redakcie) "zrazil" s Rašim na oddelení ortopédie a traumatológie na Triede SNP. "Nespoznal som ho hneď, keďže mal rúško a bol oblečený v tom ich mundúre, až keď ho oslovil muž v bielom plášti a on prehovoril, identifikoval som ho po hlase," povedal Michal. V snahe overiť si túto informáciu, zavolali sme na kliniku. Nepochodili sme, ženský hlas na druhej strane linky sa odvolával na Zákon o ochrane osobných údajov.

UNLP na Triede SNP v Košiciach kde každý piatok bude zaradený do služby Richard Raši.
Zdroj: Daniela Pirschelová

Vo svojom odbore

Kontaktovali sme preto Richarda Rašiho. Spočiatku nebol nadšený, že sme ho odhalili, ale napokon priznal, že je to pravda. "Uplynulý piatok som bol v službe prvýkrát, dnes opäť a pokiaľ mi to poslanecké povinnosti dovolia, chcem lekárom a sestrám na Klinike ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva pomáhať aj dalšie piatky," povedal Raši.

Operačný trakt v UNLP na Triede SNP v Košiciach. (ilustračný záber)
Zdroj: Daniela Pirschelová

Operácia za operáciou

Zaujímalo nás akú má pracovnú dobu a čomu sa venuje dnešný deň? "V nemocnici som bol už pred siedmou a domov pôjdem zhruba o 16.00 hodine. Bude to náročné, nielen tým, že som sa po dlhšom čase vrátil na operačnú sálu, ale strávim tam zrejme celú službu, keďže sa črtajú operácie horných aj dolných končatín po úrazoch, konkrétne stehennej kosti a dvakrát zápästia," predstavil plán pracovného dňa.

Richard Raši začínal v tejto budove na Rastislavovej, kde pred rokmi sídlila Klinika úrazovej chirurgie.
Zdroj: František Iván

Splynul s prostredím

Spomenul, že ho príjemne prekvapilo privítanie bývalých kolegov a kolegýň, s ktorými spolupracoval pred rokmi ako lekár či námestník pre chirurgické odbory. Našu prosbu o fotografiu najprv zahováral, ale neskôr súhlasil, hoci si neodpustil poznámku. "Ja to nerobím pre svoje zviditeľnenie, ale v snahe pomôcť košickým zdravotníkom, z ktorých mnohí už melú z posledného," uzavrel Raši. Zdôraznil, že mzdu, ktorú dostane, poukáže nadácii pri klinike ortopédie a traumatológie na ktorej pracuje.

Viac foto nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Prekvapilo vás, že Richard Raši pracuje v nemocnici?

Mohlo by vás zaujímať: