Na fotografiách kalendára sú stvárnení obyčajní ľudia ako známe osobnosti či filmové postavy. Každá fotka z kalendára na budúci rok bude patriť jednému zdravotne postihnutému dieťaťu s číslom bankového účtu, na ktorý ho bude možné podporiť finančnou sumou. Peniaze od darcov teda pôjdu priamo obdarovaným.

Unikátne FOTKY z kalendára v GALÉRII >>>

Projekt vymyslel bývalý tanečník prešovského divadla, rodák zo Starej Ľubovne Miroslav Čvíro Vrábeľ, ktorý sa cez svoje OZ Kultúra so srdcom desaťročie venuje charite: “Na začiatku boli úvahy o živote a myšlienka, ako pomôcť tým, ku ktorým osud nebol najzhovievavejší. Tým, ktorí nemajú to najhlavnejšie - zdravie."

Autor myšlienky - bývalý tanečník a predseda OZ Kultúra so srdcom Miroslav Vrábeľ, prezývaný Čviro, sa dal zobraziť ako papgáj.
Zdroj: Jano Štovka

Na fotenie sa dali nahovoriť obyčajní ľudia, telesne postihnutí, študenti ale aj osobnosti z okolia Starej Ľubovne, ktorí v meste žijú alebo pôsobia. Napríklad súčasná ministerka sociálnych vecí Soňa Gáborčáková ako anglická kráľovná, riaditeľ Ľubovnianskeho múzea a hradu Dalibor Mikulík ako Pirát z Karibiku, športovec Ondrej Malachovský ako Michelangelov Dávid či prednosta okresného úradu Richard Malý ako Gladiátor. Porovnanie ich civilných fotiek s výslednými zábermi je fascinujúci!

Výťažok z predaja kalendára je určený na pomoc zdravotne postihnutým. Každý mesiac z kalendára je venovaný jednému príbehu.
Zdroj: OZ Kultúra so srdcom

Na projekte spolupracovali riaditeľ prešovského divadla Ján Hanzo, maskérka a parochniarka Eva Petrovová, garderobierka Zuzana Velčková a popredný slovenský fotograf Jano Štovka.

Prečítajte si aj: