V útulnom prostredí vás privítajú šľachtené plemená Hera, Donata, Mafia a Nastasia. Každá z nich je svojská, jedna prítulná, ďalšia si vie postaviť hlavu. Prvá zákazníčka odtiaľto odchádzala ako znovuzrodená.

Podobné zariadenia, kde si dáte kávu či chutný koláč a popri tom v lone hladkáte mačku, sa stali hitom a postupne sa ujímajú aj na Slovensku. Po Martine, Bratislave i Prešove sa mačací klub objavil aj v Poprade. „Je to perfektný nápad, nie každý môže mať mačičku doma. Človek odtiaľto odchádza zrelaxovaný,“ chváli si Eliška, milovníčka zvieracích kožúškov.

Za netradičnou myšlienkou stojí občianske združenie Ostrov pokoja. Jeho zakladateľ Peter Lipták hovorí, že slúži najmä ľuďom, ktorým chýba dotyk i pohladenie. „Je dokázané, že mačky sú výborné liečiteľky, znižujú stres, pomáhajú pri úzkostiach i depresiách. Tiež zlepšujú náladu a dokážu vyčariť úsmev.“

Návštevníkom robia spoločnosť štyri liečiteľky šľachtených plemien Radgoll a Britská krátkosrstá. Najväčším maznáčikom je Nastasia, je veľmi hravá. Temperamentná a zároveň hravá je zase Hera. Tá, ktorá ožíva najmä v noci je čierna samotárka Mafia. Donata si pre zmenu dokáže “postaviť hlavu“, no keď skončí v lone, úplne sa uvoľní.

V mačacom klube si môžete pochutnať na káve či koláčiku. „Na rozdiel od iných klubov u nás nenájdete cenník. Je na zvážení návštevníkov či nás podporia,“ uzatvára Lipták.