Posledný krát vydýchol tam, kde to mal rád. Na horách. Osudným sa mu stal freeride vo Vrátnej. Pablo zahynul po páde lavíny v žľabe pod Veľkým Kriváňom, spadajúcom do Vrátnej doliny. O nešťastí informoval portál Boardlife.

Dnes v dopoludňajších hodinách nás opustila legenda slovenského skateboardingu a snowboardingu, Michal
Dnes v dopoludňajších hodinách nás opustila legenda slovenského skateboardingu a snowboardingu, Michal "Pablo" Paulovič.
Zdroj: Boardlife

Aj napriek základnej lavínovej výbave mu kamaráti, ktorí ho vyhrabali už nevedeli pomôcť.

Prehľadávanie lavíny okamžite zahájili jeho kamaráti pomocou vyhľadávacích prístrojov, ktoré mali našťastie všetci pri sebe. Vzhľadom na nepriaznivé letové podmienky nemohla byť do záchrannej akcie nasadená posádka VZZS, horskí záchranári z Oblastného strediska Malá Fatra tak postupovali na miesto nehody pozemne. Medzitým sa kamarátom podarilo zasypaného nájsť a vyhrabať spod snehu. Muž bol v bezvedomí, bola potrebná okamžitá resuscitácia, ktorú vykonávali do príchodu záchranárov HZS. Záchranári HZS pokračovali v oživovaní naďalej, no napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených sa 37 – ročného muža slovenskej národnosti nepodarilo zachrániť. Záchranári následne telesné pozostatky nebohého muža nabalili a za pomoci lanovej techniky transportovali do doliny, odkiaľ bude terénnym vozidlom dopravený do Štefanovej a odovzdaný obhliadajúcemu lekárovi a príslušníkom PZ SR.

Prečítajte si tiež: