Pátranie po Pavlovi Rýpalovi pokračuje, ale zatiaľ bez výsledku. Rodičia sa všemožne bránia rozhodnutiu vyhlásiť syna za mŕtveho. "Hovorili sme o tom, ale definitívne rozhodnutie zatiaľ nepadlo. Mama s otcom s tým nemajú problém, lenže stále je tu ešte to slovíčko, počkajme!"

Zbierka pre Rýpalovcov

Meno novinára sa v týchto dňoch začalo skloňovať opäť nielen v súvislosti s výročím jeho nezvestnosti, ale aj preto, že na sociálnej sieti sa objavila výzva jeho sestry o finančnú pomoc pre rodičov na nový kotol, ktorý je nefunkčný. Rodina býva v mestečku Rajec, v starom dome z roku 1929.

„Veríme, že nám zaklope a objaví sa vo dverách,“ veria rodičia Rýpalovci.
Zdroj: archív

"Manželia Rýpalovci sú dôchodcovia, Paľkova mama Matilda má 72 a otec  Pavol 78 rokov. Žijú v spoločnej domácnosti s päťročnou vnučkou – dcérou ich mladšieho syna, ktorý nebol ochotný sa o dieťa starať, prispievať naň a vychovávať ho. Ešte do leta 2020 mali zverené do starostlivosti aj jeho ďalšie tri deti, ktoré sú momentálne u matky, no aj z toho mála čo majú im neustále všemožne pomáhajú . Nedokázali si odložiť za tie roky žiadne peniaze na prípadný havarijný stav v domácnosti. A ten nastal v polovici marca," napísala dcéra Iveta, ktorú dojala dobrota ľudí. "V tejto neľahkej situácii je až neuveriteľné, že v priebehu niekoľkých hodín sa podarilo vyzbierať viac než 4-tisíc eur, za ktoré bude možné vymeniť starý, 38-ročný kotol, radiátory i rozvody plynu, ktoré boli v dezolátnom stave," vysvetľuje účel použitia peňazí a nezabudne pripomenúť, že keby bol Paľo s nimi, určite by rodičom pomohol...

Viac foto nájdete TU

Vyjadríte svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Predpokladáte, že sa Paľo Rýpal ešte nájde?

Prečítajte si tiež: