Djordjevič tvrdí, že foto internej komunikácie mu poslal anonym, ktorý predpokladal, že si túto informáciu nenechá len pre seba, ale ju zverejní.

Mail začínal veľmi žoviálne.

"Ahoj, Lacko, po konzultácii s kolegyňou, by sme mali urobiť menšie zmeny v Tvojej  DOVP (dohoda o vykonaní práce - poznámka redakcie).

Náplň činnosti bude: poradenská činnosť v oblasti externej vizuálnej komunikácii.

Sadzba 20 eur/hod.  s tým, že si budeš písať dvakrát toľko hodín.

Bude to takto v poriadku? "

Foto mailu dostal poslanec Michal Djordjevič od anonyma.
Foto mailu dostal poslanec Michal Djordjevič od anonyma.
Zdroj: archív M.D.

Znenie mailu nahnevalo nielen mnohých zamestnancov radnice, ale najmä obyvateľov Košíc. "Mesto dvíha daň z nehnuteľností a svojim kamarátom rozdáva peniaze od buka do buka?"netají hnev Košičan Zsolt.

Jeho bratranec Július dodáva: "Vedenie mesta by malo odstúpiť, veď je jasné, že pracovníčka to napísala po konzultácii s nejakou nadriadenou!"

Djordjevič si nemyslí, že išlo o náhodu. "V kópii bola uvedená osoba z kancelárie primátora, ale ako to skutočne bolo, sa už dnes asi nedozvieme. Aj okamžité ukončenie pracovného pomeru je pre mňa prekvapením, avšak možno to nebol prvý prešľap. 
Prípadné trestné oznámenie by mal riešiť v prvom rade ten, kto disponuje pôvodným mailom, teda kancelária primátora, poprípade štatutár tohto mesta. Radnica zamestnáva aj právnikov a tí nech posúdia, či došlo alebo nedošlo k porušeniu zákona. Ja som iba upozornil na praktiky zamestnanca z okolia primátora. Zrejme nebolo všetko s kostolným poriadkom, keďže udalosti nabrali rýchly spád," povedal pre Plus JEDEN DEŇ Djordjevič. Poznamenal, že tento prípad sa určite nezhoduje s tým, čo primátor Jaroslav Polaček veľmi rád zdôrazňuje, s transparentnosťou. 

Poslanec je presvedčený, že pracovníčka komunikačného referátu musela s niekym obsah mailu konzultovať.
Poslanec je presvedčený, že pracovníčka komunikačného referátu musela s niekym obsah mailu konzultovať.
Zdroj: archív M.S.

Vo vyjadrení mesto uvádza, že vedenie získalo informácie o emaile od vedúcej kancelárie primátora, ktorá ho v kópii dostala od dnes už bývalej pracovníčky komunikačného referátu. Údajne okamžite kontaktovala primátora Jaroslava Polačeka. 

„Keďže zamestnankyňa nedokázala primátorovi obsah emailu hodnoverne vysvetliť, rozhodol sa tento vyvodiť dôsledky a ukončiť s ňou pracovný pomer,“ uvádza sa v stanovisku mesta. Primátor Polaček si podľa dostupných informácií vyžiadal dokumenty, ktoré sa týkajú zmluvy. Prešetrením sa vraj zistilo, že podpísaná zmluva, ktorá je spomínaná v maile, neexistuje.

Chceli sme dať priestor aj bývalej pracovníčke magistrátu, ale na telefonáty nereagovala.

Hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.
Hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.
Zdroj: archív V.F.

Na sociálnej sieti sa k téme rozpútala búrlivá diskusia. Hovorca mesta Vladimír Fabian chlácholil komentujúcich slovami. "Pre mesto Košice pracuje takmer 6000 zamestnancov. A ľudia robia chyby. Primátor dodržal to, čo tvrdí od začiatku, pravidlá platia pre všetkých a napriek tomu, že dobrých ľudí potrebujeme ako soľ, ukončil pracovný pomer s kolegyňou. Mrzí ma len, že každý bez mihnutia oka hádže kameňom, no málokto si uvedomuje, že aj takáto aktivita na sociálnych sieťach môže mať vážny dopad na ľudský život,"napísal Fabian. 

Bývalý mestský poslanec  a starosta MČ Sever Marián Gaj si nekladol servítku pred ústa.
Bývalý mestský poslanec a starosta MČ Sever Marián Gaj si nekladol servítku pred ústa.
Zdroj: archív M.G.

Na jeho komentár okrem iných zareagoval aj bývalý mestský poslanec a starosta MČ Sever Marián Gaj. “Výhovorca,” myslíš si, že žeriem seno, aj Košičania?  Polaček "obetoval" blízkeho, veľmi blízkeho človeka pre mediálne očistenie svojho mena i magistrátu... Divadlo na magistráte, pomaly CO cvičenie, frmol, stres, zmeny hesiel na PC... Garantujem, že M.S. by si nedovolila urobiť to, čo je predmetom mailu. Ona iba informovala vedúcu kancelárie primátora, aby Jarko (primátor - poznámka redakcie) bol v obraze a tým si splnila úlohu...," napísal okrem iného Marián Gaj.

Viac foto a vyjadrení z fcb k téme nájdete TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Aký je váš názor, kto je hlavným vinníkom v danom prípade?
  • 3%
  • 12%
  • 82%
  • 0%
  • 1%
  • 0%
  • 2%

Mohlo by vás zaujímať: