Z trojice obišiel najlepšie spevák a hudobník Braňo Mojsej (52). "Mal som šťastie, že v čase, keď nikto z nás ani len netušil čo nás čaká, som stihol s jedným vydavateľstvom, ktoré ma oslovilo, podpísať  zmluvu na vydanie knihy o závislostiach," pochváli sa úspechom. Je to v krátkom slede jeho druhá kniha venovaná danej téme.

Braňo Mojsej využil prestávku spôsobenú koronakrízou na písanie knihy.
Braňo Mojsej využil prestávku spôsobenú koronakrízou na písanie knihy.
Zdroj: archív. B.M.

Poznamená, že nechce nikoho nahnevať, ale jemu tá pauza prišla vhod. "Koncerty padli, prednášky v školách zastrešené mojou klinikou, rovnako. Venoval som sa písaniu, nikto ma nevyrušoval aj preto som naozaj v rekordne krátkom čase odovzdal v uplynulých dňoch nezeditovaný prvopis. Keď som predtým písal, stačilo, že niekto zatelefonoval a už som stratil niť myšlienok," poznamená Mojsej.

Pomohli úspory i vydavateľ

Netají, že síce prišiel o peniaze, ale našťastie pomohla mu finančná injekcia od vydavateľstva a úspory. Momentálne je so synom v nahravacom štúdiu. "Tvoríme a pripravujeme program na koncerty, ktoré nám zatiaľ organizátori nezrušili, aj som si to u nich overoval. Všetci veríme, že v júli sa vrátime do zabehaných koľají," povie s nádejou v hlase.

Očakávaný september

Prednášky pre školy presunul na nový školský rok. "Klinika však fungovala aj počas koronakrízy. Tým, že ľudia boli zatvorení doma, vyskočilo mnoho rodinných problémov, ktoré niektorí riešili alkoholom. Naozaj som sa nednudil, hoci je jasné, že kontakt s publikom a priaznivcami mi veľmi chýba. Nedá sa nič robiť. Keď nemôžem robiť čo by som chcel, tak sa chytím toho, čo v danej situácii môžem realizovať," zafilozofuje si Braňo. Nezabudne ani na svoj online koncert, ktorý v návštevnosti 40-100 tisíc divákov bol tretím najuspešnejším tohto typu v období prísnych obmedzení.

Deti milujú mamku UsmievAnku aj preto jej veľmi chýbajú.
Deti milujú mamku UsmievAnku aj preto jej veľmi chýbajú.
Zdroj: archív A.G.

Ochotný manžel

Anna Gajová (48),  ktorú deti zo všetkých kútov Slovenska poznajú ako UsmievAnku - rozprávkovú mamku, sa nemôže veľmi chváliť. "V prvý marcový deň mi zrušili 78 vystúpení. Prišla som teda o nemalé peniaze a je potrebné platiť šeky. Som matkou štyroch deti: Andrey (25), Kataríny (23), Mariána (21) a Tomáška (6). Našťastie ma podržala v tejto ťažkej chvíli moja rodina, najmä manžel. On prevzal na seba celé bremeno finančného zabezpečenia."

Práca v nemocnici nevyšla

Vysvetľuje, že v prvom momente uvažovala, že pôjde pomáhať do detskej nemocnice ako animátorka alebo pedagóg. "Primár oddelenia napokon kvôli možnosti nákazy, ktorá v počiatkoch bola obrovská, rozhodol nevystaviť ma tomuto riziku aj s ohľadom na moju rodinu," rozpráva Anka.

UsmievAnka s najmladším synčekom Tomáškom.
UsmievAnka s najmladším synčekom Tomáškom.
Zdroj: archív A.G.

Čo robila Anka počas karantény a prečo žila na dlh ďalšia známa osobnosť, čítajte na ďalšej strane.