S ohľadom na dramatické okolnosti pri predvádzaní obvineného 5. januára  pred sudcu košického okresného súdu, Krajský súd v Košiciach pojednával o sťažnosti na neverejnom zasadnutí.  "Zamietol sťažnosť Valentína H., obvineného z obzvlášť závažného zločinu vraždy proti uzneseniu Okresného súdu Košice II o jeho vzatí do väzby," uviedla Plus JEDEN DEŇ hovorkyňa košických súdov Anna Pančúrová. Spresnila, že "kraj" sa stotožnil s rozhodnutím "okresu" vo všetkých bodoch. "Existencii dôvodnej obavy, že obvinený ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu a bude pokračovať v trestnej činnosti," vysvetlila hovorkyňa.

Krátko po tragédii v Michalovciach po zadržaní vtedy podozrivého muža z miestnej osady  a jeho predvedení na súd sa verejnosť dozvedela  hrozné podrobnosti a okolnosti desivého činu.

Vyrazil do ulíc pod parou

Obyvateľ miestnej osady Valentín 1. januára v čase od 6.30 h v Michalovciach na Ul. Sama Chalupku po predchádzajúcom požití alkoholických nápojov počas toho, ako prechádzal vedľa Eriky O., k nej znenazdajky pristúpil bližšie a vytiahol nôž tak, že čepeľou mieril na ženu. Tá vydesená začala utekať smerom k budove Správy katastra nehnuteľností (úrad sídli tiež na Chalupkovej ulici - pozn. red.).

Viac fotografií z predvádzania nájdete TU ►►►

Obeť drzo olúpil

Na parkovisku pri spomínanej budove ženu dobehol a v úmysle usmrtiť ju zo zištných dôvodov, Michalovčanku viackrát bodol do rôznych častí tela. "Napriek prvotnému útoku sa poškodenej podarilo utekať ďalej až po Ulicu kpt. Nálepku, pričom opakovane volala o pomoc. Obvinený ju pred lekárňou Decima opäť dobehol a znova ju viackrát nožom bodal do rôznych častí tela, až kým nespadla nevládna na zem," boli desivé informácie o stretnutí Eriky s chladnokrvným vrahom.

"Ten jej vzápätí odcudzil mobilný telefón a peňaženku." Nešťastná mladá žena v dôsledku ťažkých zranení zomrela priamo na mieste činu. Jej bezduché telo našla v prvý deň nového roka náhodná chodkyňa.

Podal sťažnosť

Snahou obhajoby Michalovčana, ktorý čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy, bolo nahradiť väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka. Keďže to neprešlo, podal sťažnosť, ktorej však Krajský súd v košiciach nevyhovel a tak ostáva naďalej v Ústave na výkon väzby na Floriánskej v  Košiciach.

Viac fotografií z poslednej rozlúčky nájdete TU ►►►

Prečítajte si tiež: