Obrad sa konal v miestnom dome smútku. Už zhruba hodinu pred obradom  sa schádzala verejnosť, aby sa rozlúčila s nebohou v priestore na tom určenom.

Ako keby spala...

Za sklom v svetlohnedej otvorenej rakve, prikrytá bielym tylom ležala Erika, ktorá podľa smútiacich vyzerala, akoby len spala. Na tvári ženy boli viditeľné stopy po tom, že jej odchod zo sveta bol veľmi bolestivý a  dramatický. Otec obete Štefan podopieral nariekajúcu, v istých momentoch takmer kolabujúcu manželku Evu. Ich syn a brat Eriky Štefan sedel na lavici pri truhle s hlavou zaborenou do dlaní.

Svoju lásku nevyprevadil

"Priateľ neprišiel, je vo veľmi zlom stave, bál sa, že by to celé nezvládol," povedal nám jeden z príbuzných.  Obrad viedol kňaz, ktorý sa v úvode kázne prihovoril zhromaždeniu v línii slov evanjelia o smrti Lazara. Následne povedal: "Ľudský život je ako poľný kvet. Ráno kvitne a večer je už zvädnutý. Určite sa mnohí potom, keď počuli o hroznom čine pýtali, kde bol Boh, keď dopustil niečo také hrozné. Najvyšší dal ľuďom slobodu a práve tá u jedného človeka vyvrcholila tým, že sa v ňom nahromadilo zlo a urobil niečo nepochopiteľné," povedal súcitne. Následne pokračoval. "Ľuďom nie je dovolené tento stav zvrátiť. Rodina sa musí dnešným dňom naučiť žiť život bez ich dcéry, Erike začal zas večný život," uzavrel kňaz svoj príhovor.

Zhruba po pol hodine emocionálne veľmi vypätý obrad skončil rozlúčkou príbuzných s Erikou pri jej rakve. Následne boli telesné ostatky zosnulej prevezené do krematória v Košiciach. Na obrade sa okrem predstaviteľov mesta zúčastnil aj Marian Kotleba so spolustraníkmi.

Eriku vyprevádzali a podozrivého predvádzali...

Neuveriteľnou zhodou náhod bolo, že presne v čase keď sa verejnosť lúčila s obeťou brutálnej vraždy v michalovskom dome smútku, v Košiciach v tom čase predvádzali pred sudcu obvineného z hrozného činu. Valentín H. skončil napokon vo väzbe. Proti rozhodnutiu podal sťažnosť. Na ťahu je teraz košický krajský súd.

Tragické okamihy

Hrozná udalosť šokovala verejnosť v prvý deň nového roka, keď ráno o 6.30 h. našla náhodná okoloidúca na Ul. kpt. Nálepku nehybné telo Eriky († 46). Polícia o zadržaní páchateľa informovala v utorok 3. 1. a následne vedenie PZ na tlačovej besede 4. januára. Dnes  sudca rozhodol o vzatí obvineného do väzby.

Viac fotografií z poslednej rozlúčky nájdete v galérii TU ►►►

Prečítajte si tiež: