Obec Veľké Ludince sa mimoriadne pripravovala na poslednú rozlúčku a s obeťami nehody sa prišla rozlúčiť nielen najbližšia rodina, ale aj desiatky pozostalých. Tí stále nedokážu uveriť tomu, čo sa stalo. Na miesto prichádzali najbližší obetí už krátko po dvanástej hodine. Najskôr išli na omšu a potom sa z kostola presunuli na cintorín, kde manželov Evu a Marka i 8-ročnú dcérku Preu Sofiu pochovali do spoločného hrobu.

Z Veľkých Ludiniec pochádzala nebohá Eva. „V mene celej rodiny ďakujem všetkým za kondolencie a prejavenie sústrasti nad stratou nášho milovaného syna, brata a švagra, drahej nevesty a švagrinej a ľúbeznej vnučky, neterky a sesterničky. Kto ich poznal, venujte im tichú spomienku," odkázala mama nebohého Mareka.

Tú hrozná strata veľmi zasiahla. V deň, keď k nehode došlo, k nej musela podľa našich informácií prísť dvakrát záchranka. Práve Markova mama by sa chcela postarať o malého Timonka. Ten akoby zázrakom z nehody vyviazol živý. Malého, strašne plačúceho chlapčeka upokojovali ľudia, ktorí boli pri nehode ako prví. Z autosedačky na zadnom sedadle ho vytiahli z auta, a kým si ho neprevzali záchranári, tíšila ho v náručí jedna zo svedkýň. „Dali ho do rúk jednej pani, ale tam strašne plačkal, tak ja som si ho zobrala, hladkala som ho. Bol v poriadku, chvalabohu," opísala chvíle hrôzy svedkyňa.

Vraj nebrzdil

Rodina a blízki si nedokážu vysvetliť, čo sa stalo a ako mohlo dôjsť na rovnej ceste k takejto nehode. Biely Hyundai I30 šoféroval otec rodiny Marek. Privolaný dopravný súdny znalec konštatoval, že Marek prešiel do protismeru, a keďže nebrzdil, čelne narazil do druhého auta vo vysokej rýchlosti. V čiernom Volve XC 90 sa viezli muž (56) a žena (65). Vodič Volva sa snažil prudko brzdiť, keď videl, že Marek prešiel do protismeru. Zrážke však zabrániť nedokázal.

Pomáhal aj syn Patrika Švajdu

Pohľad na apokalypsu, pri ktorej bolo obeťou nielen dieťa, ale aj tehotná žena, zasiahol aj tvrdých chlapov od hasičov. „Vždy je to ťažké, ale toto bolo horšie ako ostatné situácie,“ opísal zásah pre tvnoviny.sk Patrik Švajda mladší, syn známeho moderátora. Podľa neho sa počas výjazdov snažia sústrediť a zachraňovať ľudí. Hovorí však, že nikto nepripraví záchranárov na ťažké situácie. Pomáhajú len skúsenosti naberané rokmi praxe. „Je to práca a niekto to robiť musí,“ dodal Patrik.

Prečítajte si tiež: