Cirkevný obrad viedol farár, ktorý sa v príhovore a neskôr v kázni upriamil len na to, aký bol Stano starostlivý otec a milujúci manžel.

Bývalá i súčasná

„Gál bol rozvedený. Z prvého manželstva s Evou mal dcéru Zuzanu a dvoch synov, Stana a Romana. Práve druhý spomenutý priletel na pohreb otca až z Anglicka, kde dlhodobo žije a pracuje. Na rozlúčke nechýbala ani nová rodina nebohého, partnerka Marcela s ich synom Kristiánom. Rodiny nesedeli spolu. Eva s deťmi bola vľavo a Marcela s Kikom vpravo,“ povedal náš zdroj.  Dodal, že obrad bol pokojný a dôstojný. „Najbližší nehovorili o Gálovom pohrebe, chceli sa s ním rozlúčiť len v úzkom rodinnom kruhu, čo sa napokon aj podarilo,“ povedal.

Mikuláš Černák zastrelil Pred očami Gála Jozefa Filipa.
Zdroj: archív

Viac fotografií nájdete TU ►►►

Zložil ho infarkt

Muž, ktorý pozná Gála z čias, keď intenzívne jazdil u nás i po svete s kamiónom, hovoril, že aj teraz, hoci bol na dôchodku, si neraz sadol za volant kamióna. Jeho najmladší syn má zdravotné problémy, chcel ho zabezpečiť, ako keby tušil, že vysokej staroby sa nedožije. Aj mňa osobne prekvapila správa o jeho náhlej smrti. Celý život športoval, dokonca aj deň pred smrťou bol v posilňovni…“ tvrdí Popradčan, ktorý si neželá byť menovaný. "Zomrel 1. februára doma. Prišlo mu zle a odpadol. Marcela ho oživovala, ale nepomohlo. Dostal infarkt." Spresnil, že po obrade ostatky Gála odviezli do košického krematória na spopolnenie.

Len v dobrom...

Zaujímalo nás, či sa zúčastnil na pohrebe aj niekto známy. "Videl som tam Milana Reichela. Možno by som ho aj prehliadol, ale mal na sebe biely kabát," spomenul nie celkom bežný detail z pohrebu. Kontaktovali sme niekdajšieho šéfa Gerlachu, kde bol Gál v minulosti zamestnaný. Pôvodne nechcel hovoriť, ale napokon súhlasil. "Stano bol nielen mojím zamestnancom, ale aj kamarátom. Chodili sme spolu cvičiť. Poznal som sa s ním štyridsať rokov. Budem na neho spomínať len v tom najlepšom. Bol to dobrý človek, nepôsobil v žiadnej skupine, čas delil medzi prácu a rodinu, venoval sa najmä chorému synovi," povedal Reichel.

Milan Reichel: Na pohreb Gála prišiel v bielom kabáte. (archívne foto)
Zdroj: TV Markíza

Nebol kriminálnik

Neobišiel ani nepríjemnosť v živote Gála, keď sa stal svedkom vraždy policajného informátora Jozefa Filipa. "Bola to nešťastná zhoda náhod. Keby bol vedel, čo sa z kamarátskej služby Martinovi Lábošovi ako pytliakovi vyvŕbi, určite by tam nikdy nešiel. On nebol závadová osoba ani kriminálnik. Musel makať, keďže potreboval zabezpečiť štyri deti a ženu," povedal na záver.

Čítajte TU, čo mal Gál spoločné s Černákom, a prečo sa ocitol v nesprávny čas... Zahlasujte v našej ankete ►►►