Desivú prietrž spustila novoročná vražda Michalovčanky Eriky († 46), pokračovala rodinnou tragédiou Stanislava († 53), Eriky († 44) a ich detí Zuzany († 14) a Martina († 12) Telekyovcov z Michaloviec.

Meno i ulica

Už vtedy sa mnohí pozastavili nad tým, že obidve ženy mali rovnaké krstné meno - Erika. Niektoré nositeľky tohto mena zneisteli a spozorneli. Postupne pribúdali na Slovensku ďalšie tragédie, až napokon prišlo info o tej, ku ktorej došlo vo štvrtok 9. 2. predpoludním. V  Bratislave našli bez známok života 47-ročného muža. Neskôr vyplynulo, že bol zavraždený.  Pozornejší objavili aj ďalšiu paralelu medzi dvoma prípadmi. Tak Telekyovci z východu Slovenska, ako aj posledná obeť zo západu bývali na ulici s názvom Bieloruská.

Odchádzali rovesníci, ale aj umelkyne

Neobyčajné je tiež to, že všetci dospelí boli približne v rovnakom veku († 44, † 46, † 47, † 53). Ďalšia podobnosť je aj medzi smrťou stredoškoláčky Terezy Macalíkovej († 18) z Topoľčian, ktorej telo po niekoľkodňovej nezvestnosti 1. 2. vyplavil Dunaj, a úmrtím Violy Macákovej († 34) 11. novembra 2019. Rodáčku zo Sniny našli podchladenú a ťažko zranenú na brehu Dunaja na Prístavnej ulici v Bratislave. Oživiť sa ju už nepodarilo. Desivá je aj podobnosť priezvisk nešťastných žien.

Policajná bodka

Udalosti nenechali ľahostajnou ani numerologičku Danielu Paculíkovú. Hovorí, že niekto môže hovoriť o náhode, iný pátra po súvislostiach, bodku za prípadmi však dá až policajné vyšetrovanie.

Viac fotografií k téme nájdete TU ►►►

"Charakter Bieloruskej ulice podľa výpočtov starodávnej kabaly je nebezpečný. Spočíva v tom, že sú tu strach, neistota i žiarlivosť. Kabala celkovo počíta 12 aspektov a v prípade tejto ulice je výsledkom číslo 18. Považujeme ho za najnegatívnejšie," vysvetľuje Daniela. Dodáva, že kabalistické výpočty mena Erika nesú o. i. aj ťažké skúšky, ktorým sa dá vyhnúť správnymi rozhodnutiami. "Z pohľadu numerológie tieto krstné mená dávajú vyššiu mieru tvrdohlavosti, človek nepočúva intuíciu, ktorá neraz dokáže zachrániť život. Zaujímavé je, že obe vraždy sa stali v rôzne dni, napriek tomu každý z nich niesol vibráciu č. 9 – zmena a ukončenie. Bohužiaľ, v oboch prípadoch ukončenie toho najcennejšieho – života rukou vraha," znie desivý výklad.

Čítajte TU, čo dôležité povedala Paculíková o úmrtiach Terezy († 18) a Violy († 34). Zahlasujte v našej ankete ►►►