Filmový štáb aj s bratislavskými hercami si to na niekoľko dní namieril na východné Slovensko. Od začiatku apríla tu totiž nakrúca režisér so zvučným menom film o mafii z 90. rokov a o vojne v polícii. Natáčalo sa už v Košiciach či v Poprade, teraz prišiel na rad Prešov.

Dá sa očakávať, že pod rukami oceňovaného producenta, a teraz už aj režiséra Rudolfa Biermanna, vzniká výnimočné dielo.

Foto z nakrúcania v Prešove v GALÉRII >>>

Vo svojom pripravovanom diele si chce posvietiť na to, ako to fungovalo v našej spoločnosti v 90. rokoch minulého storočia. Po svojom úspešnom filmovom trháku Sviňa nakrúteného podľa predlohy knihy novinára Árpáda Soltésza, pod ktorý sa Biermann podpísal ako spolurežisér a producent, teraz siahol po Soltészovej ďalšej knihe - Hnev.

FOTO skutočných členov podsvetia z 90-tych rokov v GALÉRII >>>

Filmová podoba bude mať názov Vojna policajtov. „Cez políciu a silové zložky sa politici snažili uplatňovať svoje záujmy. Samozrejme, o týchto kauzách písali novinári a jedného z nich zaujali natoľko, že na tú tému napísal knihu. Páčila sa mi. Považujem za dôležité, aby sa ľudia išli pozrieť, prečo dnes novinári a politici hovoria o vojne v polícii alebo silových zložkách,“ vysvetľoval režisér Biermann a dodal, že mnohé prípady politických prešľapov nie sú vysvetlené dodnes.

Pokračovanie na ďalšej strane >>>