Jánovi (33) z obce Vojňany (okres Kežmarok) pripisuje polícia dve vraždy a aj pokus o vraždu. Ako prvého mal zniesť zo sveta pred šiestimi rokmi pumpára Erika († 24), o dva roky rozstrieľať dôchodcu v lese v Levočskej doline a o ďalšie dva roky strieľať núbencov na ceste pri Holumnici. Po streľbe na policajtov v Liptovskom Hrádku sa im všetky tieto prípady stretli v jednom bode. 

Erikovi († 24) siahol na život koncom januára 2015. Mladého muža popravil strelou priamo do srdca  na čerpacej stanici vo Veľkej Lomnici pod Tatrami. Bolo krátko pred záverečnou,  keď pod rúškom tmy pred ukončením zmeny vkročil na čerpaciu stanicu  zamaskovaný a ozbrojený. Zaskočeného mladíka bezcitne popravil, mladý pumpár sa zrútil na zem. Jeho vrah obišiel pult a z kasy vybral 880 eur. Keď vyberal peniaze, Erik sa ešte v bolestiach pohyboval na zemi. S lupom bezcitný muž ušiel. Mŕtveho našiel zákazník a privolal rýchlu pomoc. Erik však zomrel na  centrálnom príjme v nemocnici v Poprade pri odovzdávaní záchranármi.

Policajti rozbehli pátranie po neznámom, cez 180 cm vysokom strelcovi. Do médií rozposlali kamerové záznamy a žiadali verejnosť o pomoc pri stotožnení vraždiacej beštie: "Polícia žiada ľudí, ktorí sa dňa 29.01.2015 v čase medzi 17:00 a 18:30 hod. pohybovali v okolí pumpy a  spozorovali napr. podozrivé odstavené motorové vozidlo, či podozrivú osobu, alebo majú relevantné informácie, ktoré by mohli objasniť túto vraždu, aby sa prihlásili na ktoromkoľvek policajnom oddelení alebo na známom telefónnom čísle 158."

Lenže až do minulého týždňa sa policajtom nedarilo odhaliť toho, kto má na svedomí tento brutálny skutok. Vrah im unikal. No a dnes už policajti tušia, že medzitým sa dopustil ďalších, vyššie spomínaných, ohavností.

Ako je možné, že Jána na zverejnenom kamerovom zázname nespoznalo ani jeho najbližšie okolie? Čítajte na ďalšej strane.