Viac FOTO nájdete TU!

Začiatkom uplynulého týždňa informoval český blesk.cz o vážnom zdravotnom stave pražského taxikára, ktorého na koronavírus otestovali príliš neskoro. Muž bol hospitalizovaný so zápalom pľúc medzi ostatnými pacientmi. Až po tom, ako mu začalo zlyhávať srdce, ho otestovali a presunuli do izolácie. O jeho zdravotnom stave informoval jeho syn Marek Markovič, ktorý bol z postupu lekárov maximálne sklamaný.

Strach o život otca však doplnil aj strach o ten vlastný. Keďže bol Marek s otcom v kontakte aj po prevezení do nemocnice, obával sa, že sa koronavírusom nakazil tiež. Na testy však čakal niekoľko dní. Koronavírus sa uňho potvrdil v pondelok. Bohužiaľ, rovnako ako u jeho otca, ani uňho nemá choroba ľahký priebeh.

Dýchať musí pomocou masky

Podľa jeho slov mu lekári oznámili, že symptómy sa uňho prejavujú podobne ako pri obojstrannom zápale pľúc. Pre problémy s dýchaním bol prevezený do nemocnice na Bulovce. "Hrozne zle sa mi dýcha, každú chvíľu sa dusím, takže musím dýchať pomocou masky. Ale sú tu na mňa naozaj dobrí. Všetci sa snažia robiť maximum, čo je v ich silách. Navyše, keď som im povedal, že môj otec je ten taxikár z VFN, tak boli dosť prekvapení. Asi preto, že ma nepriviezli už dávno," uviedol pre blesk.cz.

Zázračný liek pre ocka

Ilustračné foto: Drsné zábery z Talianskej nemocnice.
Ilustračné foto: Drsné zábery z Talianskej nemocnice.
Zdroj: reprofoto Youtube

Pre nakazeného taxikára (53), ktorý leží na jednotke intenzívnej starostlivosti a je napojený na mimotelový obeh, už skôr schválili použitie experimentálneho lieku Remdesivir. Bohužiaľ,  sa jeho dodanie z USA komplikuje.  "Môžem len povedať, že firma Gilead Sciences nám potvrdila, že liek poslali už minulý týždeň. Bohužiaľ, od piatku o ňom nemáme žiadne správy," povedala hovorkyňa VFN Marie Heřmánková. "Najväčší problém je ten, že Česká republika vôbec nebola súčasť štúdií, ktoré overujú jeho fungovanie, takže to celé ide úplne neštandardné cestou," dodala hovorkyňa.

Mohlo by vás zaujímať: