FOTO nájdete v galérii >>>

Pandémia koronavírusu, nevyspytateľné počasie, občianske nepokoje v USA, útoky kobyliek, horiace pralesy. Aj tieto faktory podľa britského webu Express naznačujú, že deň zúčtovania je za dverami. Na sociálnej sieti Twitter sa tento týždeň objavila informácia, že mayský kalendár sa o niekoľko rokov sekol a koniec sveta teda nemal byť  v decembri roku 2012, ale podržte sa, v roku 2020. 

Podľa najnovšej konšpiračnej teórie prestane svet existovať v takej podobe, ako ho poznáme, 21. júna 2020. Podľa nových výpočtov, ktoré sa objavili na sociálnej sieti Twitter a webe Express, sa tak stane v deň, kedy "Slnko počas takzvaného prstencového zatmenia nakrátko zmizne za Mesiacom". 

Anketa
Myslíte si, že sa jedného dňa príde koniec sveta?

"Zatmenie slnka nastane v ten istý deň ako letný slnovrat. Mayovia veria, že je to obrovský posun pre celé ľudstvo," znie jedna zo šialených teóriií „Keď si pozriete Juliánsky kalendár, tak sme v roku 2012. V dôsledku prechodu na Gregoriánsky kalendár sme za rok stratili 11 dní.  268 rokov sledovania Gregoriánskeho kalendára (1752 – 2020), to je 2 948 dní. 2 948 dní deleno 365 dní (ročne) - rovná sa 8 rokov,“ cituje americký web vedca Paola Tagaloguina, ktorý teóriu uverejnil na sociálnej sieti Twitter a následne ju odstránil. 

Viac na Pluska.sk:

Mohlo by vás zaujímať: